Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Maciej Orłoś po latach wrócił do TVP, a teraz takie wieści. Klamka zapadła
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 13.06.2024 10:21

Maciej Orłoś po latach wrócił do TVP, a teraz takie wieści. Klamka zapadła

Maciej Orłoś
fot. KAPIF

W ostatnim czasie TVP przeszło ogromną zmianę, a do wielu formatów powrócili prezenterzy, którzy niegdyś pożegnali się ze stacją. Wśród nich znalazł się Maciej Orłoś - wieloletni prowadzący “Teleexpress”. Niedawno ponownie pojawił się formacie informacyjnym, jednak okazuje się, że władza Telewizji Polskiej ma wobec niego zupełnie inne plany.

Maciej Orłoś zniknął z TVP

Maciej Orłoś przez wiele lat uchodził za gwiazdę TVP, a nawet stał się twarzą “Teleexpressu”, który prowadził przez ponad dwie dekady. Choć był lubiany i ceniony przez widzów, postanowił odejść ze stacji. 

Dlaczego zdecydował się na taki krok? Swoją decyzję uzasadnił w jednym ze wpisów zamieszczonych w social mediach.

Z TVP odszedłem pięć lat temu - 31 sierpnia 2016 roku. Niektórzy myślą, że mi podziękowano, ale nie - to ja podziękowałem, Nie chciałem firmować twarzą telewizji, która manipuluje widzami, łamie zasady etyki dziennikarskiej, a (niektórym) dziennikarzom kręgosłupy - napisał Maciej Orłoś na platformie X.

Za to swoim facebookowym profilu przyznał, że rezygnacja z pracy w Telewizji Polskiej była najlepszą decyzją zawodową, jaką podjął. Nie ukrywał swojego zadowolenia, że zdecydował się na taki właśnie krok.

Piotr Gąsowski skomentował decyzję Dowbora o odejściu z Polsatu. Dosadne słowa

Maciej Orłoś powrócił do "Teleexpressu", jednak władze mają na niego inny pomysł

Maciej Orłoś przez ponad 20 lat z zaangażowaniem prowadził “Teleexpress”, ostatecznie jednak zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Wydawało się początkowo, że decyzja przez niego podjęta jest nieodwołalna i widzowie nie będą mieli okazji zobaczyć swojego ulubionego prezentera na ekranach swoich odbiorników, jednak po czasie okazało się, że dziennikarz zaskoczył ich i na nowo pojawił się na antenie.

Prezenter zniknął z “Teleexpressu” na 8 lat, jednak 4 stycznia br. ponownie zasiadł w dawnym miejscu, na swoim starym, wieloletnim stanowisku i znowu się w nim rozgościł. Teraz okazuje się, że władze stacji mają na niego zupełnie inny pomysł.

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Dowbor odchodzi po 19 latach. “Coś się we mnie wypaliło”

Maciej Orłoś dostanie nowy, ciekawy angaż?

Macieja Orłosia cechuje ogromny profesjonalizm i opanowanie, cieszy się także zainteresowaniem widzów. Wygląda na to, że jego umiejętności sprawiły, że stacja postanowiła dać mu kolejne ciekawe zadanie. 

Według ustaleń serwisu press.pl dziennikarz poprowadzi autorski program typu talk-show. Na czym będzie polegał?

Portal informuje, że do formatu prowadzonego przez Macieja Orłosia zapraszani będą liczni goście, z którymi prezenter będzie rozmawiał na wiele tematów. Poruszane będą różne kwestie związane ze światem show-biznesu, mediów czy też sztuki. Prawdopodobnie program wystartuje już jesienią.