Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "Paździochowa" ujawniła przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Druzgocące wyznanie
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 09.06.2024 16:36

"Paździochowa" ujawniła przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Druzgocące wyznanie

Marzena Kipiel-Sztuka i Renata Pałys
kadr serialu "Świat według Kiepskich" Polsat Box Go

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka, która znakomicie wcieliła się w rolę serialowej Halinki Kiepskiej zmarła w niedzielę 9 czerwca. Informację tę przekazała jej koleżanka z planu, Renata Pałdys, widzom znana jako "Paździochowa". Jakiś czas temu zdradziła, z czym zmagała się artystka.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka ogromną rozpoznawalność zdobyła dzięki serialowi "Świat według Kiepskich" Grała w nim przez ponad 20 lat, fenomenalnie wcielając się w postać zapracowanej Halinki Kiepskiej. 

Niestety w niedzielę 9 czerwca w mediach pojawiła się smutna informacja, z której wynikało, że aktorka nie żyje. Wieści te przekazała jej koleżanka z planu, Renata Pałys, widzom znana przede wszystkim z roli "Paździochowej".

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała w mediach społecznościowych.

Tę ponurą informację potwierdziła także siostra zmarłej aktorki, Dorota Małgorzata Kipiel. Kobieta zamieściła w sieci post, z którego wynikało również, że nie łączyły ich poprawne relacje.

Zmarła dziś moja siostra… Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa Halinka Kiepska. Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać, bo większość to wie. Moja jedyna siostra i zawsze siostra - napisała.

Nie żyje Halinka z "Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka miała zaledwie 58 lat

Serialowa "Paździochowa" o problemach Marzeny Kipiel-Sztuki

Renata Pałys przez ponad 20 lat miała okazję grać z Marzeną Kipiel-Sztuką w "Świecie według Kiepskich". Wygląda na to, że czas, który razem spędziły na planie, mógł zbliżyć je do siebie. Serialowa "Paździochowa" w rozmowie z serwisem Plejada opowiedziała nieco o kłopotach, z którymi zmagała się zmarła aktorka.

Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła - przekazała Renata Pałys.

ZOBACZ TAKŻE: Siostra żegna Marzenę Kipiel-Sztukę, padły poruszające słowa. “Nie miałyśmy dobrych relacji”

Kłopoty Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka miała zmagać się z licznymi problemami na wielu sferach swojego życia. Aktorka przed laty rozwiodła się z pierwszym mężem, Konradem Sztuką. 

Po tym rozstaniu związała się z Mariuszem Piesiewiczem, jednak nie było im dane długo nacieszyć się sobą. Mężczyzna doznał wylewu, na skutek którego doszło do zgonu. Aktorka w rozmowie z portalem “Na żywo” zdradziła, że mężczyzna zmarł na jej rękach. Kilka lat później ponownie spotkała ją tragedia. Drugi mąż serialowej Halinki również umarł.

Niestety to nie był koniec jej problemów. Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z kłopotami finansowymi. 

Od dawna nie mam już oszczędności, a miejsce, w którym trzymałam moje zaskórniaki, od kilku tygodni także świeci pustką. W pewnym momencie było tak źle, że zdecydowałam się wziąć kredyt w banku, by opłacić prąd, czynsz i gaz na kilka miesięcy do przodu - zdradziła w rozmowie z “Twoim Imperium”.

Marzena Kipiel-Sztuka miała również dolegliwości zdrowotne. Cierpiała m.in. na depresję, a także przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, doskwierały jej również problemy ze stawem biodrowym.