Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "To jest jakaś seria". Dawno niewidziany Krzysztof Tyniec odezwał się po śmierci Kipiel-Sztuki
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 09.06.2024 15:20

"To jest jakaś seria". Dawno niewidziany Krzysztof Tyniec odezwał się po śmierci Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka, Krzysztof Tyniec
Fot. KAPIF

Fani, przyjaciele oraz najbliżsi żegnają Marzenę Kipiel-Sztukę. Aktorka znana z roli Halinki w serialu “Świat według Kiepskich” zmarła w niedziele 9 czerwca. Wśród kolegów z branży, którzy postanowili wyrazić swój żal w związku z jej odejściem, znaleźli się Krzysztof Tyniec i Elżbieta Zapendowska.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka: co się stało?

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła w niedzielny poranek 9 czerwca. Informację o jej śmierci przekazała koleżanka po fachu - Renata Pałys, która od lat wciela się w rolę Paździochowej w serialu “Świat według Kiepskich”. Odtwórczyni roli Halinki zmarła po poważnej chorobie. Cierpiała ona na obturacyjną chorobę płuc oraz depresję

Informacja o jej śmierci szybko obiegła Internet. Swój smutek w związku z odejściem Kipiel-Sztuki wyrazić postanowiła m.in. siostra aktorki oraz ekipa produkcyjna słynnego serialu telewizji Polsat. Teraz do tego grona dołączają kolejne gwiazdy.

Nie żyje Halinka z "Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka miała zaledwie 58 lat

Krzysztof Tyniec wspomina Kipiel-Sztukę

Aktorka poza rolą Halinki w “Świecie według Kiepskich” wielokrotnie pojawiała się zarówno na małym jak i dużym ekranie. W 2012 roku zagrała Darię w komedii “Kop głębiej”, którą wyreżyserował Konrad Szołajski. Wystąpiła tam u boku Andrzeja Grabowskiego (Ferdek z “Kiepskich”) oraz Krzysztofa Tyńca. Z tym ostatnim postanowił skontaktować się “Plotek” i zapytać o wspomnienia ze współpracy z Kipiel-Sztuką.

To przykra wiadomość, bardzo. My się spotkaliśmy raz - w filmie 'Kop głębiej'. Miło się pracowało. Więcej w pracy zawodowej się nie spotkaliśmy, a prywatnie się nie spotykaliśmy, ponieważ Marzena mieszkała poza Warszawą. Zapamiętam ją jako kobietę pełną humoru. Była bardzo dowcipna - powiedział w rozmowie.

ZOBACZ: Siostra żegna Marzenę Kipiel-Sztukę, padły poruszające słowa. “Nie miałyśmy dobrych relacji”

Tyniec zwrócił uwagę, że obecny czas jest bardzo trudny dla całego środowiska aktorskiego. Przypomnijmy, że dopiero co odszedł Janusz Rewiński znany przede wszystkim z kultowego “Killera”.

To jest jakaś seria. Niedawno Janusz Rewiński, teraz (Marzena Kipiel-Sztuka - red.)... Smutne jest to, że zaczyna się coraz częściej żegnać bliskich kolegów i koleżanki. To smutne - dodał aktor.

Elżbieta Zapendowska o zmarłej aktorce: "Zawsze pogodna, uśmiechnięta"

Nie jest tajemnicą, że Marzena Kipiel-Sztuka była wyjątkowo lubiana w gwiazdorskim środowisku. O wspomnienia zapytano także Elżbietę Zapendowską, która również podkreśla, że zapamięta przede wszystkim wyjątkową i pogodną osobowość aktorki. Przypomnijmy, że obie Panie spotkały się podczas realizacji programu “Jak oni śpiewają” w 2007 roku.

Często w 'Jak oni śpiewają?' przychodziła do naszej garderoby. Zawsze pogodna, uśmiechnięta, bardzo życzliwa i bezpośrednia. Prywatnie miałam z nią dwa spotkania. (…) Smutne to. Po zakończeniu 'Świata według Kiepskich' miała problemy. Tak bywa w tym świecie niby bogatym i wielkim - powiedziała Zapendowska.

ZOBACZ: Marzena Kipiel-Sztuka pochowała czterech partnerów. “Nie dożyli do pięćdziesiątki”

Mimo pogody ducha Marzena Kipiel-Sztuka nie miała w życiu łatwo. Poza chorobami, na które cierpiała, doskwierało jej także życie rodzinne. Aktorka wcześnie straciła swoich rodziców, a następnie pochowała czterech partnerów. Jak sama wspominała po latach, rola w “Świecie według Kiepskich” wprowadzała do jej życia nieco światła.