Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wydało się, ile emerytury dostaje Krystyna Janda. Kwota zaskakuje
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 30.04.2024 18:32

Wydało się, ile emerytury dostaje Krystyna Janda. Kwota zaskakuje

Krystyna Janda
fot. KAPIF

Temat dotyczący emerytur, które otrzymują artyści, jest bardzo kontrowersyjny. Wszystko za sprawą wysokości świadczeń, które czasem nie są w stanie zagwarantować świadczeniobiorcy godnego życia. Krystyna Janda, choć jest już w wieku emerytalnym, nie zamierza rezygnować z artystycznej pracy. Wyjaśniła, dlaczego chce dalej występować. Decyzja ta niekoniecznie jest związana z kwestią finansową

Jaką emeryturę otrzymuje Krystyna Janda?

Temat związany z emeryturami pobieranymi przez artystów zwykle wiąże się z wieloma emocjami i żarliwymi dyskusjami. Gwiazdy niejednokrotnie utyskiwały na znikomą wysokość świadczeń, które nie pozwoliłyby im godnie żyć, dlatego tez niejednokrotnie, choć mogliby zakończyć swoją aktywność zawodową, cały czas imają się pracy. 

Krystyna Janda swoją aktorską karierę rozpoczęła już kilka dekad temu, jednak nie zamierza z niej rezygnować. A jakie świadczenie emerytalne pobiera za przepracowane lata? “Super Express” informuje, że aktorka może otrzymywać około dwóch tysięcy złotych miesięcznie. Nie jest to jednak jej jedyne źródło utrzymania. Artystka cały czas gra, a także zarządza dwoma teatrami oraz ma udziały w przedsiębiorstwie kosmetycznym.

Katarzyna Dowbor pożegna się z "Pytaniem na śniadanie"? Ujawniono nowe szczegóły

Krystyna Janda nie zamierza rezygnować z aktorstwa

Choć Krystyna Janda znajduje się już w wieku, w którym nie musiałaby pracować, nie zamierza jednak rezygnować z aktorstwa. Jak zdradziła w rozmowie z magazynem “Pani”, za tą decyzją stoi przede wszystkim fakt, że uwielbia to, co robi. 

Uważam, że jestem za dobrą aktorką, żeby nie grać. Jestem w formie. Umiem opowiedzieć niektóre rzeczy tak, że to widza dotyka. Kiedy gram "Zapiski", wydaje mi się, że byłoby żal, gdybym poszła na emeryturę. Oczywiście, ktoś mógłby mnie zastąpić, ale interpretacja różniłaby się od mojej. Chcę rozmawiać moimi rolami z ludźmi. Chcę ich uczyć empatii, wrażliwości na innych i na świat. (...) Żal by mi było z tego zrezygnować. Bo życie prywatne od jakiegoś czasu jest dla mnie mniej ważne niż teatr - mówiła Krystyna Janda przed pięcioma laty.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel zwróciła się do fanów tuż przed finałem "TzG". Musi podjąć ważną decyzję

Krystyna Janda zmaga się z problemami zdrowotnymi

We wrześniu ubiegłego roku w mediach pojawiła się informacja dotycząca problemów zdrowotnych, z którymi zmaga się Krystyna Janda. Okazało się wówczas, że aktorka złamała nogę, jednak ten uraz również nie był w stanie powstrzymać jej od występowania na scenie.

To jest spektakl, w którym mogę siedzieć, nie muszę się w ogóle ruszać. Nic się nie stało - wiele osób łamie nogę. No trudno, stało się. Absolutny wypadek - mówiła Krystyna Janda w rozmowie z “Plejadą”.

Wprawdzie od tego zdarzenia minęło już kilka miesięcy, aktorka cały czas zmaga się z problemami, które spowodowało u niej złamanie nogi. Jakiś czas temu w sieci zamieściła wpis, w którym wyjaśniła, że nadal oddaje się rehabilitacji po przebytym urazie. Postanowiła także zwrócić się do swoich obserwatorów.

Rehabilituję nogę po złamaniu. To się ciągnie już siedem miesięcy. I potrwa. Uważajcie na siebie - przekazała Krystyna Janda.