Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Smutne wieści o Krystynie Jandzie. Walczy o zdrowie
Maja Szewczak
Maja Szewczak 19.02.2024 17:12

Smutne wieści o Krystynie Jandzie. Walczy o zdrowie

Krystyna Janda
Smutne wieści o Krystynie Jandzie, fot. KAPIF

Krystyna Janda to polska aktorka filmowa i teatralna, która w tej dziedzinie jest jedną z najbardziej cenionych kobiet. Występuje w filmach i teatrach oraz prowadzi dwie instytucje kulturalne. We wrześniu do mediów trafiła informacja, że złamała nogę. Aktorka w ostatnim poście wyznała fanom coś, co zdziwiło niejednego. 

Kariera Krystyny Jandy

Krystyna Janda to jedna z najbardziej cenionych i utalentowanych polskich aktorek, która już od młodych lat kształciła się w tym kierunku. Skończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Warszawie, a niedługo potem ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Już rok później zadebiutowała na deskach Teatru Ateneum w “Ślubach panieńskich”. Na ekranie zaś pierwszy raz pojawiła się w “Szkicu do sześciu części”. Dużym sukcesem wtedy była też rola w filmie Andrzeja Wajdy “Człowiek z marmuru”. 

Międzynarodowe uznanie przyniosła jej rola w filmie “Przesłuchanie” i co ciekawe, grała również w niemieckich, francuskich i węgierskich produkcjach. Dziś jest również szefową dwóch teatrów: Polonii i OCH Teatru. 

Kim jest Piotr Wojdyło? Nowy prowadzący "PnŚ" grał w serialach

Życie prywatne Krystyny Jandy

Krystyna Janda byłą żoną Andrzeja Seweryna, z którym doczekała się córki Marii. Ich małżeństwo jednak nie przetrwało i aktorka kilka lat po rozstaniu wyszła za Edwarda Kłosińskiego, z którym ma dwóch synów. W 2008 roku musiała jednak zmagać się z tragedią, a mianowicie ze śmiercią swojego męża. Wiadomo też, że aktorka przyjaźniła się z Agnieszką Osiecką aż do jej śmierci w 1997 roku. Obecnie mieszka w podwarszawskim Milanówku. 

W ostatnich latach o aktorce było głośno za sprawą jej dużego zaangażowania w tematy polityczne i społeczne. Niedługo pojawią się efekty jej współpracy z samym Stevenem Spielbergiem. Kobieta jest aktywna również w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się z fanami rąbkiem swojego życia prywatnego. 

Krystyna Janda, fot. KAPIF

Problemy ze zdrowiem Krystyny Jandy

We wrześniu ubiegłego roku do mediów trafiła informacja o doznaniu kontuzji przez Krystynę Jandę. Aktorka złamała nogę, jednak jak się okazało, nie zrezygnowała z kariery zawodowej, a uraz nie powstrzymał jej przed przerwą w wystąpieniach. W rozmowie z “Plejadą” Krystyna Janda wyznała, że złamanie nogi to nie jest dla niej wielki problem. 

To jest spektakl, w którym mogę siedzieć, nie muszę się w ogóle ruszać. Nic się nie stało - wiele osób łamie nogę. No trudno, stało się. Absolutny wypadek - wyznała Janda.

Mimo że od zdarzenia minęło ponad pół roku, okazuje się, że aktorka nie doszła jeszcze do siebie. W najnowszym poście wyznała, że ciągle zmaga się z powikłaniami złamania. Zwróciła się również do fanów. Co ciekawe, artystka zrobiła to w środku nocy, a dokładnie po godzinie 2:00.

Rehabilituję nogę po złamaniu. To się ciągnie już siedem miesięcy. I potrwa. Uważajcie na siebie - wyznała Krystyna Janda.

Krystyna Janda, fot. KAPIF

Źródło: Plejada