Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Joanna Przetakiewicz wprost o zarobkach Polaków. "Naprawdę podziwiam"
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 15.05.2024 21:42

Joanna Przetakiewicz wprost o zarobkach Polaków. "Naprawdę podziwiam"

Joanna Przetakiewicz
Fot. KAPIF

Joanna Przetakiewicz od wielu lat nie ukrywa swojej miłości do pieniędzy. Projektantka ostatnio została zapytana o to, ile trzeba zarabiać, by godnie żyć. Jej odpowiedź może wprawić w zdumienie.

Joanna Przetakiewicz o pieniądzach

Joanna Przetakiewicz to prawdziwa bizneswoman, która idealnie radzi sobie w branży. Milionerka posiada własną markę - “La Mania” i słynie z otwartych wypowiedzi na temat pieniędzy. Stoi ona nawet na stanowisku, że temat ten powinien przestać być tematem tabu. Tym razem projektantka zabrała głos w kwestii zarobków i godnego życia.

Paulina Smaszcz spotka się z Maciejem Kurzajewskim w sądzie? Zdradziła powód

Ile trzeba zarabiać żeby godnie żyć?

Milionerka w rozmowie z portalem Jastrząb Post nie ukrywa, że kwestia godnego życia to indywidualna sprawa, na którą wpływ ma wiele czynników. Na pytanie ile należy zarabiać, aby dobrze żyć, odpowiedziała dyplomatycznie:

Trudno mi powiedzieć, jaka to jest suma. Jest to uwarunkowane tym, czy musisz wynająć mieszkanie, spłacić kredyt, czy masz dzieci i w jakim wieku jesteś - odpowiedziała Przetakiewicz.

ZOBACZ: Cichopek i Kurzajewski wyjechali do pracy. Wybrali egzotyczny kraj

Właścicielka “La Mania” zwróciła również uwagę, że kluczową kwestią jest również styl życia oraz zainteresowania danej osoby:

To jest szalenie indywidualne. Jak masz pasję, którą jest jakiś drogi sport, to wygląda to inaczej. Jest więc milion czynników - dodała.

Reporterka, która rozmawiała z Przetakiewicz postanowiła pójść o krok dalej i zapytała, czy jej zdaniem kwota 10 tysięcy złotych może być wystarczająca i pozwolić na życie na poziomie:

Myślę, że 10 tys. zł to jest bardzo dobra suma. Aczkolwiek jak weźmiesz pod uwagę listę cen, np. za wynajem mieszkania, to trudno jest pomyśleć, że jest to wystarczające. Ostatnio podjechałam po kawę na wynos, wzięłam 3 kawy i precelka i zapłaciłam za to 120 zł - odpowiedziała milionerka.

Finanse a młodzi Polacy

Projektantka ponadto zwróciła uwagę na sytuację finansową młodych Polaków oraz ceny w dużych miastach:

Jak widzisz taką cenę, to zastanawiasz się, ile powinni młodzi ludzie zarabiać, żeby było ich stać na kino, na to, żeby mogli być razem, gdzieś wyjść itp. 10 tys. myślę, że jak na singla w Warszawie to jest dużo i jest to poziom finansowy, który daje bardzo duże bezpieczeństwo, ale z drugiej strony widzisz ceny, które są kompletnie abstrakcyjne - dodała.

ZOBACZ: Anita Werner szczera jak nigdy. W jej życiu wiele się zmieniło

Celebrytka jednak świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że zarobki na poziomie 10 tysięcy złotych są dla wielu nieosiągalne. Postanowiła więc odnieść się również do tych, którzy na co dzień zarabiają dużo mniej:

Podziwiam tych, którzy żyją za 3 tys. zł. Naprawdę podziwiam - podsumowała.

Źródło: Plejada, Jastrząb Post