Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Leszek Lichota przeżył rodzinną tragedię. Nikt nie chciałby być na jego miejscu
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 15.05.2024 13:30

Leszek Lichota przeżył rodzinną tragedię. Nikt nie chciałby być na jego miejscu

Leszek Lichota
fot. KAPIF

Leszek Lichota, choć cieszy się dużą popularnością, rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym. Z tego też powodu niewiele osób wie, że w dzieciństwie stracił ojca. Aktor znalazł mężczyznę martwego w domu.

Leszek Lichota ceni sobie prywatność

Leszek Lichota jest znanym polskim aktorem. Stworzył wiele niesamowitych ról, które widzom na długo utkwiły w pamięci. Był Grześkiem Ziębą w “Na Wspólnej”, Arnoldem Zdebelem w “Blondynce”, “Markiem Dębskim w ”Prawie Agaty", zagrał również tytułową rolę w “Znachorze” z 2023 roku. Choć jest bardzo rozpoznawalny, ceni sobie prywatność, unika również rozgłosu. Prywatnie jest związany z Iloną Wrońską, z którą doczekał się dwójki dzieci.

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w szkole średniej w kółku teatralnym. Następnie postanowił z tym zawodem związać swoją przyszłość, dlatego też zdawał do szkoły aktorskiej we Wrocławiu. Niestety, egzamin nie poszedł zgodnie z jego planem.

Sięgnąłem po jakąś pierwszą z brzegu książkę na półce w pokoju, akurat był to Molier, którego nawet nie przeczytałem, tylko otworzyłem na jakimś dłuższym fragmencie i stwierdziłem, że nada się na monolog […] Poszedłem na egzamin z tym jednym tekstem. No i natychmiast zostałem wywalony za drzwi - mówił w rozmowie z “Twoim Stylem”.

To niepowodzenie jednak nie zniechęciło go. Zdecydował, że zapisze się na kurs, a także postanowił, że do kolejnego egzaminu przygotuje się tym razem skrupulatnie. Tym razem jego plan powiódł się i egzaminy zdał bez większego problemu.

Sława Przybylska po wypadku. Ma już kolejne plany

Tragedia w domu Leszka Lichoty

Jakiś czas temu w mediach społecznościowych pojawiła się interesująca akcja. Biorący w niej udział internauci prezentowali w sieci książki, które są dla nich najważniejsze. Do wyzwania dołączył również Leszek Lichota, który zaprezentował m.in. podręcznik do historii. Podzielił się wówczas ponurą historią związaną z nim. Okazało się, że aktor przed laty przeżył rodzinną tragedię.

Zapomniałem jej spakować wieczorem do plecaka i rano wchodząc po nią do pokoju, znalazłem mojego martwego ojca - napisał Leszek Lichota.

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Cyrwus wstał i chciał przerwać wywiad. Wszystko przez pytanie Marzeny Rogalskiej

Leszek Lichota stracił przed laty ojca

W momencie, gdy Leszek Lichota znalazł swojego ojca martwego, miał zaledwie 14 lat. Aktor zdradził, że dzięki starszym braciom udało mu się poradzić z tym traumatycznym doświadczeniem. 

Dzisiaj, po latach, nie czuję, że czegoś nie dostałem, bo ojciec umarł tak wcześnie - wspominał Leszek Lichota w rozmowie z “Twoim Stylem”.