Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Roksana Węgiel o występie na Eurowizji. Padły mocne słowa
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 16.05.2024 15:18

Roksana Węgiel o występie na Eurowizji. Padły mocne słowa

Roksana Węgiel
fot. KAPIF

Roksana Węgiel, choć ma zaledwie 19-lat, osiągnęła w swoim życiu już wiele sukcesów. W 2018 roku udało jej się zwyciężyć na Eurowizji Junior i nic dziwnego, że od tamtego czasu wiele osób liczy na to, że powtórzy ten wyczyn w dorosłej edycji konkursu. Niestety, ostatnie słowa gwiazdy sugerują, że może to nigdy nie nastąpić.

Roksana Węgiel już raz wygrała Eurowizję. Czy powtórzy ten sukces w dorosłej edycji konkursu?

Roksana Węgiel od kilku lat robi w Polsce oszałamiającą karierę. Gwiazda wyznacza sobie nowe cele, podbija serca fanów swoją muzyką, a niedawno niemal wygrała "Taniec z Gwiazdami". Od pewnego czasu w sieci pojawiają się plotki na temat jej ewentualnego występu na Eurowizji. Mimo wcześniejszego entuzjazmu zdaje się, że gwiazda coraz bardziej oddala się od tego pomysłu.

W 2018 roku Roksana Węgiel stała się sensacją po zwycięstwie w programie "The Voice Kids", dzięki czemu reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior. Młoda wokalistka zwyciężyła ze swoją piosenką "Anyone I Want To Be", a ten sukces otworzył jej drogę do kariery muzycznej. Nic dziwnego, że wiele osób liczy na to, że powtórzy go w dorosłej edycji konkursu.

Roksana Węgiel
fot. KAPIF
Roksana Węgiel wydała ważne oświadczenie. Usłyszała wyrok sądu

Roksana Węgiel była zainteresowana występem na Eurowizji. Ostatnio coś się jednak zmieniło

Jakiś czas temu, Roksana Węgiel zasugerowała możliwość udziału w dorosłej edycji Eurowizji. Młoda wokalistka ma ogromny talent i doświadczenie, które mogłoby jej zagwarantować wysokie miejsce... niestety, wszystko wskazuje na to, że po tegorocznej edycji konkursu jej zainteresowanie tym pomysłem znacznie osłabło. W wywiadzie udzielonym dla portalu ShowNews wyraziła swoje rozczarowanie poziomem, jaki prezentowany był na tegorocznej Eurowizji.

Ręce mi opadły, jak zobaczyłam niektóre występy. Szczera to jest moja opinia. Głównie dlatego też wstrzymuję się z udziałem, bo kiedyś ten konkurs wyglądał inaczej - stwierdziła wokalistka.

Roksana Węgiel w szczególności skrytykowała kontrowersyjny występ reprezentacji Irlandii, który wywołał wiele dyskusji w mediach. Wokalistka zdecydowanie potępiła niektóre aspekty tego występu, w tym nawiązania do pentagramów i zaklęć z serii "Harry Potter".

Mówię ogólnie o całej Eurowizjii, o tym, co tam ludzie wymyślali, by się wyróżnić. W jak okropny sposób… pentagramy, to jest straszne. Ja tego w ogóle nie popieram, ten występ mi zmroził krew w żyłach - kontynuowała gwiazda.

Roksana Węgiel rozczarowana tegoroczną Eurowizją. Nie chce już na niej wystapić

Choć gwiazda nie powiedziała stanowczego "nie" i nie wyklucza udziału w przyszłych edycjach Eurowizji, jej entuzjazm zauważalnie osłabł. Wypowiedzi Roksany Węgiel sugerują, że aktualny kierunek, w jakim podąża konkurs, nie odpowiada nie tylko jej wizji artystycznej, ale przede wszystkim wyznawanym przez nią wartościom.

Widząc po prostu to, co tam się dzieje, obserwując to z boku, jakoś się oddalam od Eurowizji. Tak na ten moment, być może za rok się zmieni. To jest konkurs nieprzewidywalny, tam nigdy nie wiesz, co zobaczysz, jakiego rodzaju to będą występy, ale idzie to w dziwną stronę - skwitowała 19-letnia gwiazda.

Roksana Węgiel uważa, że w tym, jak konkurs wygląda obecnie, nie ma w nim dla niej miejsca i woli skupić się na rozwoju swojej kariery w sposób, który jest bardziej zgodny z jej własnymi przekonaniami. Mimo że decyzja o udziale w Eurowizji wciąż pozostaje otwarta, jej aktualne nastawienie jasno sugeruje, że "coś" musiałoby się w konkursie zmienić, aby chciała w nim wystąpić.

Roksana Węgiel
fot. KAPIF