Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Roksana Węgiel wydała ważne oświadczenie. Usłyszała wyrok sądu
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 13.05.2024 20:15

Roksana Węgiel wydała ważne oświadczenie. Usłyszała wyrok sądu

Roksana Węgiel
Fot. Kapif

Roxie Wegiel dopiero co zamieściła oświadczenie w związku z udziałem w programie ”Taniec z gwiazdami”, a na jej profilu już pojawiło się kolejne. Młoda piosenkarka zabrała głos w związku ze sprawą sądową, która toczyła się przeciwko jej pierwszej wytwórni muzycznej. Wokalistka związała się z nią w wieku zaledwie trzynastu lat.

Komunikat Roxie Węgiel

Roksana Węgiel w niedawnym oświadczeniu podziękowała produkcji i współuczestnikom ”Tańca z gwiazdami”. Teraz zabrała głos w związku z poważniejszym tematem. Wszystko ze względu na sprawę sądową, która toczyła się przeciwko wytworni muzycznej Universal Music Polska. Wokalistka podpisała z nią umowę w wieku trzynastu lat.

Dorota Kolak ma znaną córkę. Niewielu wiedziało, że też jest aktorką

Roxie Węgiel wydała oświadczenie ws. swojej pierwszej wytwórni

Przypomnijmy, że Roxie Węgiel pozwała Universal Music Polska w związku ze zbyt dużą ilością obowiązków, którą narzuciła jej wytwórnia. Za niewywiązanie się z nich groziły jej kary. Wokalistka zwróciła się do sądu także w sprawie okoliczności podpisania przez nią umowy. Artystka miała wówczas zaledwie 13 lat, a dokument obowiązywał lata, w których byłaby już pełnoletnia. Dodatkowo umowa została zawarta bez zgody sądu opiekuńczego, który powinien ją wyrazić dla małoletniej osoby.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel zabrała głos po finale "TzG". Zwróciła się do Anity Sokołowskiej

Roxie Węgiel wygrała sprawę w sądzie

Sąd uznał, że umowa pomiędzy Węgiel a Universal Music Polska jest nieważna w części, która obejmuje lata pełnoletności artystki. Ta złożyła od tej decyzji apelację i jak się okazuję, ostatecznie wygrała sprawę z wytwórnią. O wszystkim poinformowała w mediach społecznościowych.

Po kilku latach wygrałam proces z moją pierwszą wytwórnią. To była walka o wolność artystyczną, wolność wyborów wolność głosu młodego pokolenia w show-biznesie. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że moja odwieczna maksyma "prawda zawsze się obroni" znalazła potwierdzenie w polskim systemie sądownictwa. Buziaki - wolna Roksana Węgiel. Ps. Zawsze walczcie o prawdę, marzenia i o samych siebie – napisała na Instagramie.

Internauci w komentarzach pogratulowali jej wygranej.

Cieszymy się ze się udało Roxie! – napisała jedna z osób.

Źródło: jastrzabpost.pl