Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Emerytura Krystyny Loski woła o pomstę do nieba. Tyle ZUS przelewa na konto ikony TVP
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 20.05.2024 22:46

Emerytura Krystyny Loski woła o pomstę do nieba. Tyle ZUS przelewa na konto ikony TVP

Krystyna Loska
fot. KAPIF

Temat emerytur polskich gwiazd już od dawna budzi wiele emocji. Choć artyści utyskują na niskie świadczenia, wiele osób zarzuca im samodzielne doprowadzenie do takiej sytuacji. A jaką kwotę co miesiąc otrzymuje Krystyna Loska? Wygląda na to, że gwiazda TVP ma dość niskie świadczenie emerytalne.

Emerytury gwiazd wywołują wiele emocji

Temat emerytur pobieranych przez gwiazdy powraca systematycznie niczym bumerang i za każdym razem wzbudza wiele emocji u internatów. Gwiazdy niejednokrotnie utyskiwały na niskie świadczenia, które nie zapewniłby im godnego życia. Często użytkownicy sieci zarzucają artystom, że sami doprowadzili do takiej sytuacji. Takiego zdania jest również Maciej Maleńczuk.

Przepraszam bardzo, co to za artysta co nie jest w stanie zarobić na własną emeryturę? Sądzę, że powinien już wcześniej zmienić zawód - powiedział w rozmowie z “Pomponikiem”.

Mama zwycięzcy "Mam talent" boi się wychodzić z domu. Porażające wyznanie

Jaką emeryturę pobiera Krystyna Loska?

Krystyna Loska przez wiele lat była pracownicą TVP - była prezenterką oraz konferansjerką. Prowadziła liczne festiwale muzyczne, była ceniona za profesjonalizm - program na cały dzień potrafiła powiedzieć z pamięci, za talent komiczny, co niektórzy nawet uważali, że była osobą przynoszącą szczęście naszej drużynie piłkarskiej. Z pracy w telewizji odeszła w 1994 roku, przepracowując tam ponad 30 lat. Prywatnie jest matką Grażyny Torbickiej.

Mogłoby się wydawać, że Krystyna Loska, która była jedną z głównych twarzy TVP, ma dość pokaźną emeryturę. Nic bardziej mylnego. Przed kilkoma laty w rozmowie z “Super Expressem” wyjawiła, że otrzymuje co miesiąc tysiąc “coś tam” złotych, nie podając jednak dokładnej kwoty.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda pojawił się na pogrzebie Jacka Zielińskiego. Padły poruszające słowa

Emerytalne świadczenie Krystyny Loski jest dość niskie

Serwis postanowił wziąć po lupę emeryturę, którą pobiera Krystyna Loska. “Super Express” sprawdził, jaka obecnie może być to kwota, uwzględniając przy tym waloryzację. Według jego obliczeń wynika, że legendarna spikerka najprawdopodobniej otrzymuje co miesiąc jedynie około 1500 złotych. Jak informują media, gwiazda TVP na szczęście może liczyć na wsparcie swojej córki, Grażyny Torbickiej.