Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wiadomo, kiedy księżna Kate wróci do obowiązków. Rzecznik przerwał milczenie
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 21.05.2024 14:03

Wiadomo, kiedy księżna Kate wróci do obowiązków. Rzecznik przerwał milczenie

Księżna Kate
Fot. SplashNews.com/East News

Temat księżnej Kate Middleton nieustanne elektryzuje nie tylko brytyjską, ale i światową prasę. Dziennikarze niemal codziennie spekulują na temat jej stanu zdrowia. Brak aktywności publicznej żony brytyjskiego następcy tronu, budzi uzasadnione obawy. Okazuje się jednak, że Kate w tym czasie nie próżnuje. 

Księżna Kate walczy z nowotworem

Odkąd tylko księżna Kate zachorowała, od razu postanowiła poddać się leczeniu i wycofać z życia publicznego. Absencja żony księcia Williama trwa już kilka miesięcy. Okazuje się jednak, że pomimo przechodzenia chemioterapii księżna Walii nie próżnuje. Kate Middleton angażuje się bowiem w sprawy związane z Królewską Fundacją. 

Nie oznacza to jednak, że księżna niebawem powróci do publicznych obowiązków. Na to jest bowiem jeszcze, zdaniem osób z jej otoczenia zdecydowanie za wcześnie. Jak wiadomo również chemioterapia wiąże się z utratą włosów oraz wagi, co może również wzbudzać duży dyskomfort żony księcia Williama.

Daliśmy jej jasno do zrozumienia, że potrzebuje teraz przestrzeni i prywatności, aby odzyskać siły. Do pracy wróci, gdy otrzyma zielone światło od lekarzy - ujawnił prasie informator.

ZOBACZ: Tak mieszkają książę William i księżna Kate. Długo ukrywali swoją kryjówkę 

Chodzi o projekt, którego celem jest zachęcenie przedsiębiorstw do wprowadzania bardziej prorodzinnych rozwiązań. 

Wczesne dzieciństwo jest dla księżnej ogromnym priorytetem, dlatego była na bieżąco informowana o rozwoju prac grupy zadaniowej i zapoznała się z raportem. (...) Od chwili powstania grupy zadaniowej otrzymywała aktualne informacje, zapoznała się ze sprawozdaniem i została na jego temat poinformowana - przekazał rzecznik księżnej.

Antek Królikowski ma powody do radości. Sąd zmienił wyrok w głośnej sprawie

Zdjęcie księżnej Kate, które zmroziło opinię publiczną

W ostatnich dniach miała miejsce sytuacja, która wzbudziła wysoki niepokój, wręcz zmroziła opinię publiczną w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy publiczny nadawca zamieścił czarno-białe zdjęcie księżnej Kate

Trzeba przyznać, że w kontekście przechodzonej przez nią choroby osoby odpowiedzialne za publikację wykazały się co najmniej dużym brakiem wyczucia. Internauci nie pozostawili na nich suchej nitki. 

Nie straszcie mnie tym pierwszym slajdem, myślałem, że Kate umarła", “czarno-biały post, kiedy wiemy, że jest chora. BBC wystraszyło nas i wiedziało, co robi”, "piękne zdjęcie Kate, ale myślałem, że umarła. Przysięgam, jeśli zrobili to z powodu jej diagnozy, to co za dziwaczna decyzja, by opublikować coś takiego właśnie teraz" - pisali oburzeni internauci. 

Kiedy księżna Kate wróci do pełnienia obwiązków?

Palącą i elektryzującą fanów kwestią pozostaje pytanie, kiedy księżna Kate powróci do pełnienia swoich obowiązków publicznych. W ostatnich dniach do prasy napływają sprzeczne informacje dotyczące stanu jej zdrowia. Niedawno sytuacja miała ulegać poprawie, jednak teraz księżna Walii odwołała swój udział w ważnej towarzyskiej uroczystości. 

Chodzi o ślub księcia Westminsteru - Hugh Grosvenora, a więc osoby blisko związanej z brytyjską rodziną królewską. Karol III jest chrzestnym przyszłego pana młodego, który z kolei trzymał do chrztu księcia George'a - najstarszego syna księcia Williama. Uroczystość zaplanowano na 7 czerwca 2024 r. 

Źródło: Goniec.pl/Dziennik.pl