Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Opublikowali czarno-białe zdjęcie księżnej Kate. Internauci są oburzeni
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.05.2024 17:49

Opublikowali czarno-białe zdjęcie księżnej Kate. Internauci są oburzeni

Księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Od kilku miesięcy cały świat bacznie przygląda się temu, co dzieje się wokół księżnej Kate. Ukochana księcia Williama jakiś czas temu usunęła się w cień, a w marcu wyznała, że walczy z chorobą nowotworową. BBC wywołało medialną burzę, publikując jej czarno-białe zdjęcie.

Księżna Kate walczy z nowotworem

Od kilku miesięcy uwaga całego świata skierowana jest na brytyjską rodzinę królewską, a w szczególności na księżną Kate i króla Karola III. W marcu tego roku Kate opublikowała nagranie, w którym poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór. Chorobę wykryto w trakcie badań histopatologicznych po planowej operacji jamy brzusznej, którą przeszła w styczniu. Choć stan księżnej jest stabilny, jej nieobecność wywołała wiele spekulacji i teorii spiskowych.

Gdzie jest Kate? Księżna zniknęła razem z dziećmi. Teorie spiskowe porażają

Księżna Kate na czarno-białym zdjęciu. BBC manipuluje widzami?

Ostatnie działania BBC wywołały mnóstwo kontrowersji i niepokój wśród Brytyjczyków. Publiczny nadawca opublikował czarno-białe zdjęcie księżnej Kate, co spotkało się z natychmiastową krytyką i oburzeniem ze strony internautów. W kontekście ostatnich wiadomości o jej chorobie takie działania zostały odebrane jako manipulacyjne i wywołujące niepotrzebny niepokój.

Nie straszcie mnie tym pierwszym slajdem, myślałem, że Kate umarła", “czarno-biały post, kiedy wiemy, że jest chora. BBC wystraszyło nas i wiedziało, co robi”, "piękne zdjęcie Kate, ale myślałem, że umarła. Przysięgam, jeśli zrobili to z powodu jej diagnozy, to co za dziwaczna decyzja, by opublikować coś takiego właśnie teraz" - grzmią internauci.

BBC wiedziało co robi? Na nadawcę wylała się fala krytyki

Przypomnijmy, że oficjalny profil książęcej pary na Instagramie popełnił podobną "gafę" nieco wcześniej. Na Instagramie opublikowano bowiem czarno-białe zdjęcie Kate i Williama z okazji ich 13. rocznicy ślubu, co również wiele osób w pierwszej chwili zinterpretowało jako wiadomość o śmierci księżnej. W obu przypadkach, reakcje publiczności były zrozumiałe w kontekście obecnej sytuacji zdrowotnej przyszłej królowej.

Choroba księżnej Kate jest bez wątpienia wyjątkowo trudnym tematem, który wywołuje wiele emocji. Brytyjczycy oczekują, że media będą działały z większą wrażliwością i odpowiedzialnością, szczególnie w tak trudnych momentach. Z pewnością zamieszanie spowodowane przez BBC nie przysłuży się księżnej, która potrzebuje przede wszystkim spokoju, aby skupić się na walce o powrót do zdrowia.