Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ważne doniesienia ws. chorej na raka księżnej Kate. Już 15 czerwca
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 12.05.2024 14:40

Ważne doniesienia ws. chorej na raka księżnej Kate. Już 15 czerwca

Księżna Kate
Fot. SplashNews.com/East News

Księżna Kate nie pokazuje się publicznie, odkąd podczas nagrania dla BBC poinformowała o swojej chorobie nowotworowej. Pojawiły się jednak spekulacje, że niebawem ma się to zmienić.

Księżna Kate choruje na raka

22 marca telewizja BBC wyemitowała nagranie, w którym księżna Kate wyznała, że zmaga się z wykrytym niedawno nowotworem. Do rodziny królewskiej lawinowo spływały wyrazy wsparcia i otuchy. Stanem żony brytyjskiego następcy tronu przejęto się nie tylko w samej Wielkiej Brytanii, ale także w innych częściach świata.

Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii - wyjawiła wówczas księżna Kate. 

Nagranie ucięło liczne spekulacje o kryzysie w małżeństwie następcy brytyjskiego tronu księcia Williama

Ile emerytury dostanie Andrzej Duda? Znamy kwoty

Leczenie przynosi skutki?

W ostatnich dniach do mediów przeciekają informacje, jakoby stan zdrowia księżnej Walii miał się poprawiać. Świadczyć może o tym powrót do publicznej aktywności księcia Williama, który solidarnie ze swoją żoną dotychczas nie pokazywał się publicznie. 

Niedawno brytyjski następca tronu pojawił się na wyspie Scilly, gdzie odwiedził jeden ze szpitali. W mediach od razu pojawiły się spekulacje, że skoro William wraca do obowiązków, to z księżną Kate jest już dużo lepiej, a leczenie przynosi rezultaty. 

Jak przekonuje dziennikarz Phil Dampier, brak nowych informacji dotyczących zdrowia księżnej Kate może napawać optymizmem. 

Kate chciała zachować prywatność w zakresie diagnozy i leczenia raka i wszyscy to szanują. Mam nadzieję, że brak wiadomości to dobra wiadomość i podobnie jak król, wszyscy mamy nadzieję, że księżna Kate wróci do zdrowia - podsumował. 

Jest szansa, że niebawem zobaczymy również księżną Walii

Okazuje się, że istnieje duża szansa, iż niebawem będziemy mogli zobaczyć również księżną Kate. Według ekspertów zajmujących się rodziną królewską taki scenariusz jest wysoce prawdopodobny. 

Zdaniem Christophera Andersena idealną okazją do uczynienia fanom takiej niespodzianki, jest parada wojskowa organizowana z okazji urodzin brytyjskiego monarchy, czyli uroczystość "Trooping the Colour", która odbędzie się 15 czerwca.

Może pojawić się na przykład na balkonie, nie sądzę, że byłoby to dla niej za bardzo obciążające. Jeśli jednak tego nie zrobi, będzie to wyglądało po prostu smutno i dziwnie. Wyśle wtedy jasny sygnał, że sytuacja może być o wiele poważniejsza - zaznaczył  Andersen.

Byłaby to zapewne wspaniała niespodzianka dla wszystkich fanów brytyjskiej monarchii. 

Źródło: Goniec.pl/Jastrzabpost.pl