Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nowe wieści o stanie księżnej Kate. Królewski ekspert zabrał głos
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 21.04.2024 20:21

Nowe wieści o stanie księżnej Kate. Królewski ekspert zabrał głos

Kate i William
fot. SplashNews.com/East News

Księżna Kate poinformowała kilka tygodni temu, że zmaga się z chorobą nowotworową. Wszystko wskazuje jednak na to, że leczenie, któremu się poddała, przynosi zadowalające efekty. W rozmowie z "The Sun" królewski ekspert Richard Fitzwilliams na potwierdzenie tej tezy wskazuje pewien fakt.

Księżna Kate zmaga się z chorobą nowotworową

Księżna Kate w marcu poinformowała, że lekarze wykryli u niej nowotwór, a po diagnozie zalecili "poddanie się profilaktycznej chemioterapii". Kate podkreślała, że informacja ta była dla całej Rodziny Królewskiej dużym szokiem. 

William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zachować prywatność ze względu na najmłodszych członków naszej rodziny. Jak możecie sobie wyobrazić, to wszystko wymaga czasu - mówiła.

Księżna poddała się leczeniu, które zdaje się przynosić pierwsze pozytywne rezultaty. Mówił o tym w rozmowie z "The Sun" królewski ekspert Richard Fitzwilliams.

Książę William w końcu pojawił się publicznie. Doszło do poruszających scen

Jak przebiega leczenie księżnej Kate? Królewski ekspert zabrał głos

Richard Fitzwilliams zwrócił uwagę przede wszystkim na ostatnie działania księcia Williama i jego publiczne wystąpienia. Jak podkreślił, były one "dobrze zaplanowane", aby przekazać dobrą wiadomość o poprawie zdrowia Kate.

Rodzina królewska zdaje sobie sprawę, że każda rzecz, którą robią, to pewien komunikat wysyłany w przestrzeń publiczną w taki czy inny sposób - twierdzi królewski ekspert.

Książe William w ostatnim czasie pojawiał się m.in. na meczu angielskiej drużyny piłkarskiej Aston Villa, gdzie towarzyszył mu także książę George. Odwiedził również organizację charytatywną. Wszystkie te publiczne wystąpienia zdaniem królewskiego eksperta mogą sugerować, że życie brytyjskiej Rodziny Królewskiej wraca do normalności.

ZOBACZ: To ona wspiera Kate Middleton w walce z rakiem. Nie odstępuje jej

To nie była tylko kwestia pojawienia się z George'em przy okazji, która była przyjemna. Chodziło o wysłanie sygnału, że wszystko jest jak zwykle - mówił w "The Sun".

Królewski ekspert o leczeniu księżnej Kate

Książę William od niedawna po raz pierwszy od momentu ogłoszenia choroby nowotworowej swojej żony pokazuje się publicznie. Królewski ekspert podkreśla, że to dobra oznaka, a leczenie Kate przebiega zgodnie z założeniami lekarskimi.

ZOBACZ: Księżna Kate jest lepszą Dianą? Uchodzi za symbol siły i charakteru

Gdyby Kate tam była, byłoby fantastycznie, ale nikt tego od niej nie oczekuje. Ludzie nie spodziewaliby się tego po jej wiadomości wideo. Aktualnie się leczy i jej leczenie przebiega pomyślnie - ujawnił Richard Fitzwilliams.