Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Książę William w końcu pojawił się publicznie. Doszło do poruszających scen
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.04.2024 16:15

Książę William w końcu pojawił się publicznie. Doszło do poruszających scen

William i Kate
Fot. OLI SCARFF/AFP/East News/Instagram

Książę William po raz pierwszy od ujawnienia choroby żony wystąpił publicznie. Dotychczas tłumił w sobie emocje związane nowotworem Kate, co w świetle pojawiających się plotek wydaje się dość trudne. 

Księżna Kate choruje na nowotwór

Tuż przed Wielkanocą żona brytyjskiego następcy tronu księżna Kate ogłosiła, że choruje na nowotwór i podjęła leczenie. Nagranie błyskawicznie rozeszło się po światowych mediach, wywołując nie lada sensację. 

Wyznanie księżnej Walii miało szczególne znaczenie w świetle pojawiających się od pewnego czasu plotek o kryzysie w małżeństwie księcia Williama, któremu sugerowano zdrady. 24 marca okazało się jednak, że powód braku obecności księżnej w mediach jest zupełnie inny. 

Conan skomentował rezygnacje Dagmary z "Tańca z gwiazdami". Martwił się o mamę

Książę William po raz pierwszy od dawna pokazał się publicznie

Podczas wyemitowanego na antenie BBC nagrania księżna Kate wystąpiła sama. Zapewniała wówczas, że William jest dla niech dużym wsparciem. 

Brytyjski następca tronu zdecydował się pokazać publicznie dopiero po dłuższym czasie. Książę wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami zajmującej się redystrybucją posiłków akcji "Surplus to Supper". 

Dołączam do inspirującej akcji Surplus to Supper i obserwuję, jak redystrybuują 25 000 posiłków rocznie w Surrey i zachodnim Londynie. To doskonały model zrównoważonego rozwoju - poinformował William.

Książę William spotkał się z poddanymi. Wzruszający gest podczas spotkania

Podczas spotkania doszło do wzruszającego gestu. Jeden z ośrodków młodzieżowych, do którego organizacja dowozi jedzenie, przekazał księciu Williamowi drobny upominek. 

Przekazaliśmy dwa bukiety kwiatów. Jeden od personelu oraz jeden od młodych ludzi i wolontariuszy. Był bardzo wdzięczny, że zapytaliśmy o księżną. Widać było, że bardzo chciał się na nas skupić i naprawdę dowiedzieć się, jak wpływamy na społeczność, której służymy - powiedziała reprezentantka organizacji w rozmowie z magazynem “People”.

William był wyraźnie poruszony wsparciem, jakiego poddani udzielają w tych trudnych chwilach jego żonie. - Niektóre z tych kartek... Jesteście bardzo mili. Dziękuję bardzo — miał powiedzieć, obiecując jednocześnie, że przekaże kartki księżnej Kate.