Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Księżna Kate jest lepszą Dianą? Uchodzi za symbol siły i charakteru
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.04.2024 11:27

Księżna Kate jest lepszą Dianą? Uchodzi za symbol siły i charakteru

Księżna Kate Middleton
fot. AKPA

Księżna Kate i księżna Diana od lat są do siebie porównywane. Obie kobiety wywarły na życie księcia Williama ogromny wpływ i zjednały sobie brytyjskich poddanych. Nic dziwnego, że ukochana następcy tronu niejako nazywana jest następczynią tragicznie zmarłej "królowej ludzkich serc". Jej walka z nowotworem sprawiła jednak, że ludzie zaczęli dostrzegać w niej coś jeszcze - co takiego?

Kate Middleton i Diana Spencer od lat są ze sobą porównywane

Księżna Kate i księżna Diana to dwie postacie, które wywołują szczególne emocje wśród obywateli Zjednoczonego Królestwa. Ukochana księcia Williama od lat porównywana jest do jego zmarłej matki i wielokrotnie na różne sposoby oddawała jej hołd - jednocześnie zyskując coraz większe poparcie poddanych. W obliczu ostatnich wydarzeń i walki z podstępną chorobą księżna Kate w oczach wielu z nich stała się niemal symbolem siły i godności.

Choć to księżna Diana od dekad nazywana jest "królową ludzkich serc", to w ostatnich rankingach popularności członków brytyjskiej rodziny królewskiej została wyprzedzona przez synową. Dziennikarka Liz Jones z "Daily Mail" postawiła zatem dość odważne pytanie: czy księżna Kate jest lepszą wersją Diany? Jej analiza pozwoliła wyciągnąć dość zaskakujące wnioski.

Księżna Kate Middleton
fot. AKPA
Król Karol III ma poważny problem. Interweniowała policja

Kate Middleton przebiła popularnością "królową ludzkich serc"

Diana, choć była uwielbiana przez tłumy, często przyjmowała rolę ofiary - nic w tym dziwnego, gdyż jej życie było pełne dramatów i wyzwań, o których chętnie rozpisywała się kolorowa prasa. Również smutny koniec księżnej sprawił, że w pamięci wielu osób zapisała się jako wyjątkowo tragiczna postać. Zdaniem Liz Jones to właśnie dzięki otwartemu dzieleniu się własnymi problemami Diana stała się ikoną, z którą jednocześnie mogły się utożsamiać miliony osób na całym świecie.

Jak zauważa dziennikarka, w przypadku Kate Middleton sprawa wygląda zupełnie inaczej. Księżna od samego pojawienia się w rodzinie królewskiej uchodziła za ulubienicę poddanych i nie budziła większych kontrowersji. Dopiero w ostatnim czasie, gdy zniknęła z przestrzeni publicznej, media zaczęły szukać sensacji. 

Księżna Kate "lepszą Dianą"? Przyszła królowa jest ulubienicą poddanych

Gdy wyszło na jaw, że ukochana księcia Williama zmaga się z nowotworem, wiele osób było pod ogromnym wrażeniem, z jakim spokojem i siłą przekazała informację o chorobie. Kate Middleton nie szukała współczucia i nie dramatyzowała, stając się inspiracją dla wielu osób w podobnej sytuacji. Nawet w opublikowanym oświadczeniu, choć zza kulis wspierał ją mąż, pojawiła się sama, aby pokazać, że ma siłę samodzielnie poradzić sobie z chorobą.

To właśnie siła charakteru jest cechą, za którą poddani szczególnie cenią ukochaną księcia Williama. Ich zdaniem Kate Middleton jest doskonale przygotowana do roli przyszłej królowej - księżna doskonale balansuje pomiędzy otwartością, z której znana była księżna Diana, a godnością królowej Elżbiety II.

Księżna Kate Middleton
fot. KAPIF