Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > To ona wspiera Kate od samego początku. Dla Elżbiety II była jak córka
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.04.2024 20:00

To ona wspiera Kate od samego początku. Dla Elżbiety II była jak córka

księżne Kate i Zofia
Fot. Rex Features/East News

Po tym, jak Kate Middleton przekazała całemu światu, że zmaga się z nowotworem, rodzina królewska stała się jeszcze bardziej zjednoczona. Księżna odnalazła wsparcie zwłaszcza wśród teścia, teściowej, męża oraz trójki ukochanych dzieci. Media donoszą jednak, że to nie wszystkie osoby, które mocno trzymają kciuki za powrót 42-latki do zdrowia i gotowe są służyć jej oparciem. Na brytyjskim dworze jest bowiem kobieta, z którą Kate wytworzyła wyjątkowo silną więź. Kim jest ta przyjaciółka?

Kate Middleton otacza się rodziną

Choć od ogłoszenia przez księżną Kate druzgocących informacji o jej stanie zdrowia minął już prawie miesiąc, brytyjskie społeczeństwo wciąż bardzo przeżywa fakt, że zarówno żona księcia Williama, jak i król Karol III zmagają się z nowotworem.

Przyszła królowa Zjednoczonego Królestwa jest ogromnie szanowana i kochana przez poddanych, a wiele osób porównują ją nawet ze zmarłą teściową, księżną Dianą. Właśnie dlatego jej przedłużająca się nieobecność oraz narastające domysły musiały zostać przerwane. Nikt nie podejrzewał wówczas, że prawda będzie tak przykra.

Na tę chwilę Kate całkowicie poświęca się rekonwalescencji i spędzaniu czasu z mężem oraz trójką ich dzieci, ale odkryciem nie jest to, iż każde wsparcie jest teraz na wagę złota. Media na Wyspach w tym kontekście rozpisują się o ogromnej pomocy, jaką jest w tym trudnym czasie dla żony sam książę William. Nieoficjalnie mówi się również, że na dworze królewskim jest jeszcze jedna, wielka opoka Kate. To księżna Zofia, żona księcia Edwarda, będącego najmłodszym synem Elżbiety II.

Dagmara Kaźmierska odeszła z "Tańca z Gwiazdami". Wiemy, kto ją zastąpi

Księżna Zofia wspiera Kate w walce o zdrowie

Księżne Zofia i Kate mają ze sobą wiele wspólnego. Obie nie tylko weszły do rodziny królewskiej dzięki swoim małżonkom, ale także mogły liczyć na sympatię królowej, czego nie można powiedzieć np. o Meghan Markle. Ba, są tacy, którzy twierdzą, że Zofia była traktowana przez Elżbietę II jak druga córka. Połączyć je miały głównie trudne losy rodzinne, w tym śmierć bliskich im osób.

ZOBACZ: Natalia Janoszek trafiła do szpitala. Pokazała niepokojące zdjęcie

Media wskazują przy tym, że Zofia i Edward jeszcze niedawno byli hrabiną i hrabią Wassex, ale król Karol III podjął decyzję, by nadać im nowe tytuły. To podobno wyraz wdzięczności za to, że wzorowo wypełniali swoje obowiązki jako członkowie brytyjskich royalsów.

Księżne połączyła wyjątkowo silna więź

Teraz księżna Zofia ponownie pokazuje, że potrafi stanąć na wysokości zadania, wspierając Kate, która walczy ze śmiertelnym wrogiem. Przy boku żony księcia Williama jest ponoć od początku i to ona pomagała Middleton wejść do rodziny. Początkowo jej rolą był przede wszystkim mentoring, ale po pewnym czasie panie połączyła nić przyjaźni. Trudno dziwić się zatem, że gdy okazało się, że Kate jest chora, Zofia pospieszyła z pomocą.

Biografka rodziny królewskiej Claudia Joseph podkreśla ponadto w rozmowie z “The Sun”, że księżne zbudowały między sobą niezwykle silną, wyjątkową więź.

Jestem pewna, że Sophia stanowi swego rodzaju „twierdzę siły” dla Kate w obliczu jej diagnozy - ocenia ekspertka.

Źródło: The Sun, Radio ZET