Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Księżna Kate i książę William wydali oświadczenie. "Jesteśmy zszokowani i zasmuceni"
Irmina Jach
Irmina Jach 13.04.2024 15:39

Księżna Kate i książę William wydali oświadczenie. "Jesteśmy zszokowani i zasmuceni"

książę William księżna Kate
Fot. TOBY MELVILLE/AFP/East News

Książę William i księżna Kate opublikowali w mediach społecznościowych poruszające oświadczenie. Para książęca nie kryje poruszenia tragedią, która rozegrała się 13 kwietnia w centrum handlowym Westfield Bondi Junction w Sydney.

Atak nożownika w Australii

W sobotę 13 kwietnia w centrum handlowym Westfield Bondi Junction w Sydney doszło do ataku nożownika. Mężczyzna śmiertelnie zranił sześć osób, w tym dziecko. Agencja Reutera donosi, że agresor został zastrzelony przez policjantów.

Druzgocące sceny w Bondi Junction są nie do opisania i zrozumienia. […] To był przerażający akt przemocy, wymierzony w niewinnych ludzi udających się na zwykłe sobotnie zakupy — mówił w oficjalnym wystąpieniu po tragedii premier Australii Anthony Albanese.

Adam Konkol z zespołu Łzy ma złośliwego raka. Żona opublikowała poruszający wpis

Książę Kate i książę William wydali oświadczenie

Księżna Kate i książę William postanowili wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Na ich profilu na Instagramie możemy przeczytać, że oboje są bardzo poruszeni dramatem, który rozegrał się w Sydney.

Jesteśmy zszokowani i zasmuceni okropnym wydarzeniem, do którego doszło dzisiaj wcześniej. Nasze myśli są ze wszystkimi poszkodowanymi, w tym z rodzinami ofiar i osobami, które ryzykowały swoje życie dla ratowania innych — czytamy.

oświadczenie.png
Fot. Instagram @princeandprincessofwales

Księżna Kate choruje na nowotwór

Księżna Kate tuż przed Wielkanocą ogłosiła, że choruje na nowotwór. Gary Goldmisth, brat jej matki, ogłosił wczoraj, że przyszła królowa jest na dobrej drodze ku odzyskaniu zdrowia.

Kate poradziła sobie naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę fakt, w jak trudnej i skomplikowanej sytuacji się znalazła. Nie znam nikogo innego, kto musiałby radzić sobie z czymś podobnym. Wytłumaczyć wszystko dzieciom, a potem jeszcze przekazać wieści narodowym i międzynarodowym mediom — mówił w rozmowie z mediami.

ZOBACZ TAKŻE: Janusz Chabior pokazał się z piękną żoną. Jest między nimi 18 lat różnicy