Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gdzie jest Kate? Księżna zniknęła razem z dziećmi. Teorie spiskowe porażają
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.05.2024 22:44

Gdzie jest Kate? Księżna zniknęła razem z dziećmi. Teorie spiskowe porażają

Księżna Kate
fot. SplashNews.com/East News

Księżna Kate od pewnego czasu nie pojawia się publicznie, co wywołuje wiele spekulacji na temat jej zdrowia i obecności. Ostatnio pokazała się poddanym 25 grudnia 2023 roku podczas mszy bożonarodzeniowej w Sandringham. Choć od tamtej pory nagrała m.in. oświadczenie, w którym opowiedziała o swojej chorobie, wiele osób zastanawia się, gdzie teraz jest.

Księżna Kate od kilku miesięcy unika publicznych wystąpień

Trzy dni po tej uroczystości księżna była widziana, wyjeżdżając z Sandringham karetką pogotowia pod eskortą policji, jednak królewska rodzina nie ujawniła szczegółów tego incydentu. W styczniu wydano oświadczenie informujące o planowanej operacji brzucha Kate, a w marcu ukazało się nagranie, na którym księżna przyznała, że wykryto u niej zmiany nowotworowe.

Do tej pory nie ujawniono, z jaką chorobą konkretnie zmaga się ukochana księcia Williama. Księżna Kate rozpoczęła chemioterapię zapobiegawczą, po czym zniknęła z oczu mediów razem z dziećmi, a jej obecność w przestrzeni publicznej stała się niezwykłą rzadkością, W tym czasie książę William powrócił do pełnienia swoich obowiązków. Podczas ceremonii wojskowej w Army Aviation Center w Hampshire został mianowany naczelnym pułkownikiem Korpusu Powietrznego, ale większość jego poddanych bardziej interesuje to, co dzieje się w jego życiu prywatnym, niż "zawodowym". Następca tronu konsekwentnie milczy na temat stanu zdrowia Kate, co budzi coraz większe zaniepokojenie.

Projektantka Amaia Arrieta, przyjaciółka księżnej, w wywiadzie dla "The Telegraph" wyraziła swoje zaniepokojenie, wyrażając nadzieję na powrót Kate i jej dzieci.

W tej chwili mam złamane serce. Myślę, że przechodzą przez piekło. Mam nadzieję, że wrócą. To naprawdę osobista sprawa – ogłosiła projektantka.

Księżna Kate
fot. SplashNews.com/East News
Ważne doniesienia ws. chorej na raka księżnej Kate. Już 15 czerwca

Wkrótce cała Anglia świętować będzie urodziny króla Karola III. Czy Kate pojawi się publicznie?

Już wkrótce odbędzie się kolejne wydarzenie, w którego trakcie zobaczymy większość rodziny królewskiej, ale najprawdopodobniej zabraknie na nim ukochanej księcia Williama. 15 czerwca odbędzie się Trooping the Colour, czyli coroczne święto, w którym obchodzone są urodziny władcy Wielkiej Brytanii. To oczywiste, że członkowie rodziny królewskiej wezmą w nim udział. Czy pojawi się na nim księżna Kate?

Ekspert królewski Christopher Andersen sugeruje, że jej obecność na wydarzeniu byłaby niezwykle istotna, a jej brak mógłby wskazywać na poważniejsze problemy zdrowotne.

Może pojawić się na przykład na balkonie – nie sądzę, że byłoby to dla niej za bardzo obciążające. Jeśli jednak tego nie zrobi, będzie to wyglądało po prostu smutno i dziwnie. Wyśle wtedy jasny sygnał, że sytuacja może być o wiele poważniejsza, niż ktokolwiek się spodziewał - zdradził ekspert w rozmowie z Fox News.

Co się dzieje z księżna Kate? Gdzie teraz przebywa?

Christopher Andersen dodał też, że podczas swojego niedawnego pobytu w Londynie książę Harry bardzo chciał spotkać się z Kate, ale został odprawiony z kwitkiem przez swojego brata.

Chciał odnowić relację z Kate. Kiedyś byli sobie niezwykle bliscy, a Harry'ego mocno dotknęła wiadomość o diagnozie, o której dowiedział się w taki sam sposób, jak reszta z nas – za pośrednictwem szokującego nagrania. Niestety, wygląda na to, że William nie zamierzał pozwolić swojemu bratu zbliżyć się do chorej żony - zdradził ekspert.

Księżna Kate wraz z rodziną ostatnio przebywała w swojej wiejskiej posiadłości Anmer Hall w Norfolk. To właśnie tam może liczyć na prywatność i odosobnienie, które są niezbędne w procesie walki z chorobą. Spekuluje się, że dzieci Kate i Williama - George, Charlotte i Louis - nie uczęszczają obecnie do szkoły i korzystają z dobrodziejstw domowego nauczania. To miało im pozwolić uniknąć wścibskich pytań mediów oraz kolegów ze szkoły o stan zdrowia matki.

W obliczu braku informacji na temat stanu zdrowia księżnej Kate i jej długotrwałej nieobecności publicznej rosną obawy co do powagi jej choroby i przyszłości księżnej Pałac Kensington, reprezentujący rodzinę królewską, konsekwentnie, co dodatkowo pogłębia tajemnicę otaczającą księżną i jej zdrowie.

Książę William i Kate Middleton
fot. SplashNews.com/East News