Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Niepokojące wieści na temat księżnej Kate. Zrezygnowała z ważnej uroczystości
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 21.05.2024 12:04

Niepokojące wieści na temat księżnej Kate. Zrezygnowała z ważnej uroczystości

Księżna Kate
Fot. SplashNews.com/East News

Niepokojące wieści napływają z brytyjskiej rodziny królewskiej. Chodzi o księżną Kate. Według styczniowych zapowiedzi Pałacu Kensington, żona następcy tronu miała z początkiem kwietnia wrócić do pełnienia obowiązków. Nie dość, że tak się nie stało, to jeszcze teraz odwołuje swój udział w ważnej uroczystości. Czy to oznacza pogorszenie jej stanu zdrowia?

Księżna Kate choruje na nowotwór. Niepokojące wieści ws. stanu zdrowia

Jeszcze kilka dni temu do brytyjskich mediów trafiły pozytywne informacje w sprawie księżnej Kate. Jej stan zdrowia miał się poprawiać. Świadczył o tym powrót do publicznej aktywności jej męża, księcia Williama, który solidarnie ze swoją żoną dotychczas nie pokazywał się publicznie.

Brytyjski następca tronu pojawił się na wyspie Scilly, gdzie odwiedził jeden ze szpitali. Wzbudziło to spekulacje, że skoro William wraca do obowiązków, to zapewne z jego żoną jest już dużo lepiej, a leczenie przynosi rezultaty. 

Rafał Mroczek pokazał nagranie ze ślubu. Fani nie kryli wzruszenia

Radość była przedwczesna?

Teraz okazuje się, że radość z poprawy stanu zdrowia księżnej Walii mogła być nieco przedwczesna. Żona księcia Williama odwołała bowiem swoją obecność na ślubie księcia Westminsteru - Hugh Grosvenora. 

ZOBACZ: Król Karol III oczekuje od księcia Harry'ego tylko jednego. Ma ważną prośbę

Nie jest tajemnicą, że Ród Grosvenorów jest blisko związany z brytyjską rodziną królewską. Wystarczy powiedzieć, że król Karol III jest chrzestnym pana młodego, który z kolei trzymał do chrztu księcia George'a - najstarszego syna księcia Williama. 

Wiadomo już, że brytyjski następca tronu przybędzie na uroczystość bez małżonki. Podczas planowanej na 7 czerwca ceremonii Williama czeka specjalne zadanie, a mianowicie ma przywitał przybyłych na ślub gości - szacuje się, że około 400. Brak Kate będzie więc dla zgromadzonych bardzo widoczny oraz szczególnie dotkliwy dla samego księcia.

Co ze stanem zdrowia księżnej Kate?

W marcu tego roku wyszło na jaw, że księżna Kate choruje na raka. Wiadomość ta błyskawicznie obiegła światowe media, wzbudzając szczególnie w Wielkiej Brytanii duże zaniepokojenie opinii publicznej. 

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. Zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii - poinformowała Księżna Walii Kate Middleton w oświadczeniu wyemitowanym przez telewizję BBC. 

Żona brytyjskiego następcy tronu podjęła leczenie i od tego czasu unika wystąpień publicznych. Prasa co kilka dni spekuluje na temat stanu jej zdrowia. Ostatnie informacje napawały optymizmem, jednak odwołanie swojego udziału w tak istotnej towarzysko uroczystości musi niepokoić poddanych. 

Źródło: Goniec.pl/Pomponik