Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nic już się nie da ukryć. Wyszła prawda na temat stanu zdrowia księżnej Kate
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 19.05.2024 21:17

Nic już się nie da ukryć. Wyszła prawda na temat stanu zdrowia księżnej Kate

Księżna Kate
Fot. Rex Features/East News

Księżna Kate w marcu oficjalnie potwierdziła, że choruje na nowotwór. Od tego czasu członkini brytyjskiej rodziny królewskiej nie udziela się publicznie i skupia głównie na leczeniu. Media co chwilę obiegają nieoficjalne informacje dotyczące stanu zdrowia księżnej oraz jej samopoczucia. Tym razem wieści są niepokojące. 

Księżna Kate ma nowotwór

Informacje dotyczące choroby Kate pojawiły się w marcu. Po kilkumiesięcznej nieobecności przyszłej królowej w mediach ta postanowiła wystosować do poddanych specjalne oświadczenie. Poinformowała w nim, że choruje na nowotwór. Od tamtej pory ma ona przerwę od obowiązków, a jej mąż, książę William, mocno ograniczył swoją aktywność.

Nie jest to pierwszy przypadek choroby nowotworowej wśród brytyjskich monarchów. Przypomnijmy, że raka zdiagnozowano także u króla Karola III. Monarcha mimo walki stara się wykonywać swoje obowiązki, a nawet bywa widzianym w towarzystwie swoich poddanych.

Opublikowali czarno-białe zdjęcie księżnej Kate. Internauci są oburzeni

Księżna Walii walczy ze skutkami chemioterapii

Od czasu ogłoszenia przez księżną diagnozy brytyjskie media prześcigają się w rozpowszechnianiu nieoficjalnych informacji dotyczących zdrowia przyszłej królowej. Tym razem tabloid “Marca” dotarł do słów anonimowego informatora, który zdradził, że sytuacja jest poważna.

Kate Middleton cierpi na wypadanie włosów i utratę wagi w związku z walką z nieujawnioną postacią raka - przytacza brytyjski tabloid.

ZOBACZ: Są nowe informacje o zdrowiu księżnej Kate. Ekspert nie ma wątpliwości

Księżna zmaga się oczywiście ze skutkami chemioterapii, które potrafią poważnie utrudniać codzienne życie chorego. Poza wymienionym zaliczyć do nich można również wymioty, zmęczenie czy obniżoną odporność. 

Przyjaciółka rodziny królewskiej o sytuacji: "Przechodzą przez piekło"

Tabloid podkreślił również, że Księżna Walii ciągle może liczyć na wsparcie ze strony swojego męża. Sytuacja jest jednak dla nich ciężka, tym bardziej że choruje również ojciec przyszłego monarchy. 

Stara się być podporą, jednocześnie opiekując się dziećmi i nadal pełniąc obowiązki służbowe. Dla nich obojga to niezbadane terytorium. William ogranicza podróże i wykonuje więcej spotkań na odległość, dając jasno do zrozumienia, że Kate i dzieci są na pierwszym miejscu - kontynuują brytyjskie media.

ZOBACZ: Król Karol III walczy z nowotworem. Z takimi skutkami ubocznymi leczenia się zmaga

Na temat zdrowia księżnej Kate wypowiedzieć postanowiła się również przyjaciółka rodziny królewskiej i projektantka mody - Amaia Arietta. Jej słowa także nie wydają się zbyt optymistyczne:

Myślę, że przechodzą przez piekło. Mam nadzieję, że wrócą. To naprawdę osobista sprawa - poinformowała.

Źródło: Pomponik