Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Król Karol III walczy z nowotworem. Z takimi skutkami ubocznymi leczenia się zmaga
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 13.05.2024 21:25

Król Karol III walczy z nowotworem. Z takimi skutkami ubocznymi leczenia się zmaga

Król Karol III
Fot. East News/Rex Features

Brytyjski monarcha powoli wraca do swoich obowiązków i niedawno pojawił się wraz z synem w lotniczej jednostce wojskowej. Nastąpiło tam uroczyste przekazanie Williamowi funkcji, która kiedyś należała do Harry’ego. Król Karol III co jakiś czas wypowiada się na temat swojej walki z chorobą nowotworową. Teraz wyjawił, że dokuczają mu pewne skutki uboczne leczenia.

Choroba króla Karola III

Oczy nie tylko Brytyjczyków, ale i sympatyków rodziny królewskiej na całym świecie, wciąż zwrócone są na księżną Kate i króla Karola III. Kilka miesięcy temu oboje ujawnili, że zmagają się z chorobą nowotworową. Monarcha jest przy tym o wiele bardziej otwarty – zależy mu, aby szerzyć świadomość na temat raka.

Dorota Kolak ma znaną córkę. Niewielu wiedziało, że też jest aktorką

Król Karol III opowiedział o swoim leczeniu

Król Karol III stopniowo powraca do pełnienia obowiązków. W ostatnim czasie pojawił się m.in. w Centrum Lotnictwa Wojskowego w Middle Wallop, gdzie przekazał księciu Williamowi dowództwo nad dywizjonem 662 Korpusu Lotniczego Armii, które dzierżył wcześniej jego drugi syn, Harry. Decyzja rodziny królewskiej może być kolejnym pstryczkiem dla męża Meghan Markle. Przy okazji uroczystości przekazania funkcji król Karol III wyznał, jak się obecnie czuje. Na jaw wyszło, że musi się mierzyć z pewnym skutkiem ubocznym leczenia.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel zabrała głos po finale "TzG". Zwróciła się do Anity Sokołowskiej

Król Karol III stracił zmysł smaku

Według relacji Daily Mail, w czasie wizyty w jednostce wojskowej król Karol III i książę William spotkali się z weteranem brytyjskiej armii, Aaaronem Mapplebeckiem. Ich rozmówca wyznał, że rok temu również przeszedł chemioterapię. Dodał, że w trakcie leczenia pojawił się u niego pewien skutek uboczny, mianowicie utrata smaku. Monarcha odparł wówczas, że również boryka się z tym samym problemem.

Źródło: pudelek.pl