Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Król Karol III oczekuje od księcia Harry'ego tylko jednego. Ma ważną prośbę
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 20.05.2024 14:30

Król Karol III oczekuje od księcia Harry'ego tylko jednego. Ma ważną prośbę

Książę Harry i Król Karol III
fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News, Rex Features/East News

Relacje króla Karola III z młodszym synem, księciem Harrym, od dłuższego czasu nie należą do najlepszych. Harry, który w 2018 roku poślubił Meghan Markle, opuścił brytyjską rodzinę królewską i przeniósł się z żoną do Stanów Zjednoczonych, by tam rozpocząć nowy rozdział życia. Mimo znacznej odległości napięcia między Harrym a jego rodziną pozostały silne. Okazuje się, że król od syna oczekuje już tylko jednego.

Król Karol III oczekuje od syna tylko jednej rzeczy

Ostatnie wydarzenia wskazują, że książę Harry pragnie naprawić swoje stosunki z ojcem. Po dłuższej nieobecności młodszy syn króla wrócił do Wielkiej Brytanii, motywowany obowiązkami, chęcią poprawy kontaktów rodzinnych, a także z powodu choroby swojego ojca. Mimo tych gestów dobrej woli nie udało im się dojść do porozumienia.

Według informacji podanych przez portal express.co.uk król Karol III jest gotów na pojednanie z synem, ale stawia jeden warunek: unikanie dramatów i afer. Monarcha podkreśla, że chce mieć spokój na starość i nie zamierza uczestniczyć w konfliktach i kolejnych kontrowersjach wywoływanych przez Harry'ego i Meghan. 

Jeśli jednak dojdzie do nowych dramatów, monarcha planuje ponownie dać synowi "przestrzeń" na przemyślenie swojego zachowania, co może oznaczać dalsze oddalenie się od rodziny.

Król Karol III po prostu chce mieć spokój na starość. Nie chce się kłócić - przekazuje portal mirror.co.uk.

Król Karol III jest wściekły na Harry'ego. Monarcha ma nowe plany

Król Karol i ksiażę Harry są skłóceni od lat. Zgodę utrudnia jedna kwestia

Kością niezgody są również relacje Harry'ego z ukochaną króla Karola III. Książę podczas swojej wizyty na Wyspach chciał spotkać się z ojcem, ale pod warunkiem, że nie będzie towarzyszyć mu Camilla. 

Król nie przystał na tę propozycję i w rezultacie do spotkania nie doszło, choć w pewnym momencie dzieliło ich zaledwie kilka mil.

Książę Harry przybył do Wielkiej Brytanii z okazji 10. rocznicy Invictus Games – imprezy sportowej dla rannych weteranów wojennych, której jest pomysłodawcą i organizatorem. Liczył, że uda mu się przy okazji spotkać z ojcem i nieco poprawić relacje z nim. Niestety, według oficjalnych informacji król nie zdołał znaleźć czasu na spotkanie z synem.

Książę Harry starał się zachować opanowanie, ale brak możliwości spotkania z ojcem wyraźnie go zabolał. Zapytany przez dziennikarzy, czy cieszy się z powrotu do domu, odpowiedział zaledwie cztery słowa: "Miło was widzieć (nice to see you, przyp. red)", co wskazywało na jego rozczarowanie.

Książę Harry wystąpił z rodziny królewskiej

Nie tylko relacje rodzinne są źródłem kontrowersji wokół księcia Harry'ego. Jego ostatnia wizyta w Nigerii, gdzie został przyjęty z honorami, wywołała mieszane reakcje. Harry dokonał "inspekcji żołnierzy" - gestu typowego dla przywódców, co zostało odebrane jako nieodpowiednie, zważywszy na jego decyzję o opuszczeniu rodziny królewskiej i rezygnacji z pełnienia obowiązków. Ekspertka od spraw royalsów, Maureen Callahan, stwierdziła, że takie zachowanie umniejsza autorytet Harry'ego w oczach rodziny królewskiej i opinii publicznej.

To śmiechu warte i jeszcze bardziej umniejsza Harry'emu w oczach członków rodziny królewskiej i reszty świata. Stoi na baczność, jakby nadal dzierżył swoje wojskowe zaszczyty i tytuły. Jakby nie został ich pozbawiony, kiedy odchodził - stwierdziła specjalistka Maureen Callahan dla GB News.

Mimo że książę Harry wyraża chęć zbliżenia się do rodziny, wiele wskazuje na to, że istnieją głębokie, nierozwiązane konflikty i nieporozumienia, których nie da się ot, tak rozwiązać. Król Karol III pragnie spokoju i stabilności, podczas gdy Harry'ego i Meghan ciągle otaczają kontrowersje. Czy uda im się w końcu znaleźć nić porozumienia i zakończyć waśnie?