Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zaskakująca prawda o małżeństwie Kwaśniewskich. Wielu może im pozazdrościć
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.05.2024 12:14

Zaskakująca prawda o małżeństwie Kwaśniewskich. Wielu może im pozazdrościć

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy
Fot. KAPiF

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy od lat nie pełnią już obowiązków pary prezydenckiej. Pomimo tego wciąż wzbudzają żywe zainteresowanie mediów, które starają się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, do przypatrywania się małżeństwu byłego prezydenta. Nie inaczej było i tym razem, kiedy para pojawiła się na kongresie w Poznaniu.

Prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego

W latach 1995-2005 Aleksander Kwaśniewski sprawował Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym czasie jego małżonka - Jolanta Kwaśniewska, pochłonięta była wypełnianiem obowiązków pierwszej damy. 

Żona prezydenta odnalazła się w swojej roli na tyle dobrze, że wiele osób uznaje Jolantę Kwaśniewską za najlepszą pierwszą damę po 1990 roku. Wrażliwa społecznie, chętnie włączająca się w akcje pomocowe, z miejsca zdobyła uznanie i sympatię. Zachwycając przy tym dobrym gustem i odpowiednio dobranymi kreacjami. 

Dobra prasa małżonki służyła również samemu Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który pełnił urząd przez dwie kadencje, uzyskując reelekcję już w pierwszej turze. 

aleksander kwasniewski(Fot. Facebook/Aleksander Kwaśniewski)

Od plotek aż huczy. Agnieszka Chylińska wyznała prawdę o swojej menadżerce

Małżeństwo Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich

Były prezydent nie utożsamiał się z wiarą i nie był związany z żadnym kościołem. Nieco inaczej do życia podchodziła jego ówczesna narzeczona. Być może będzie to dla niektórych zaskakujące, ale Jolanta Kwaśniewska jest osobą wierzącą

Co prawda z biegiem lat jej stosunek do kościoła uległ znacznemu ochłodzeniu, jednak była prezydentowa nigdy nie odcinała się od wiary, często przy tym podkreślając swój szacunek dla Jana Pawła II.

Ta wiara była dla mnie ważna ze względu na osobę Jana Pawła II, który był przez lata autorytetem. W Polsce odegrał ogromną rolę, jeśli chodzi o naszą tożsamość, powrót Polski do rodziny państw europejskich. Ani ja, ani mój mąż tego nie zapomnimy - wyznała w rozmowie z Magdą Mołek.

Ceremonia ślubna odbyła się 23 listopada 1979 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdańsku. Dwa lata później urodziła im się córka Aleksandra. 

Niemal 45 lat małżeństwa Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich

W 2005 r. Kwaśniewscy wzięli jeszcze drugi ślub. Tym razem kościelny. Z uwagi jednak na zdeklarowany ateizm byłego prezydenta, był to ślub jednostronny. Ceremonia była trzymana w tajemnicy, a sakramentu udzielić im miał były kapelan prezydenckiej pierwszej pary - ksiądz płk Jan Domian. Jaka jest recepta na udane małżeństwo zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego? 

Gdyby zapytać, kto jest moim najlepszym przyjacielem, to zawsze odpowiem, że moja żona i ona odpowiedziałaby to samo - wyjawił były prezydent w rozmowie z “Super Expressem” w 2021 r. . 

Ostatnio małżonkowie wybrali się na poznański kongres “Impact24”. Jak zawsze wzbudzając żywe zainteresowanie mediów. 

Źródło: Viva/Goniec.pl/Pomponik/Facebook