Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Antek Królikowski ma powody do radości. Sąd zmienił wyrok w głośnej sprawie
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 21.05.2024 11:03

Antek Królikowski ma powody do radości. Sąd zmienił wyrok w głośnej sprawie

Antoni Królikowski
Fot. KAPiF

W ostatnich latach Antoni Królikowski nie ma dobrej prasy. Bardziej niż z sukcesami zawodowymi, kojarzony jest z kolejnymi aferami. Tym razem jednak popularny aktor ma powody do zadowolenia. Sąd niespodziewanie zmienił wyrok w jego sprawie. 

Antek Królikowski został zatrzymany przez policję. Prowadził samochód pod wpływem środków odurzających

W lutym 2023 r. Antoni Królikowski podczas jazdy samochodem, został zatrzymany przez policję. Po przebadaniu mundurowi postawili popularnemu aktorowi zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających

Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających - informował wówczas Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Sprawa trafiła do sądu, który 10 stycznia 2024 r. uznał aktora za winnego i skazał na rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania prac społecznych. Ponadto nałożył na niego trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

Joanna Opozda w za małej sukience na komunii. Burza w komentarzach

Niespodziewana zmiana wyroku ws. Antka Królikowskiego

Po złożonej przez aktora apelacji Sąd Okręgowy w Warszawie w IX Wydziale Karnym Odwoławczym, niespodziewanie zmienił wyrok, który zapadł w poprzedniej instancji.

Zdaniem sędzi Anny Szymachy-Zwolińskiej Królikowski był nie pod wpływem marihuany, a jedynie znajdował się w stanie po spożyciu, co kwalifikuje ten czyn jako wykroczenie. Ponadto sędzia skróciła aktorowi zakaz prowadzenia pojazdów do dwóch lat

Wyrok sądu drugiej instancji nie oznacza uniewinnienia popularnego aktora, a jedynie zmianę kwalifikacji czynu i mniejszą karę. Niemniej jednak bez wątpienia dla samego zainteresowanego jest to bardzo pozytywna informacja. 

ZOBACZ: Joanna Opozda w za małej sukience na komunii. Burza w komentarzach 

Antoni Królikowski nie przyznawał się do winy

Narkotyków nie używam, co wykazały policyjne testy. Za ślad THC w ślinie odpowiada marihuana medyczna - cytował zeznania aktora “Fakt”

Królikowski od początku nie przyznawał się do winny i po wyroku sądu wyższej instancji nie krył swojego zadowolenia. Aktor zapewniał na sali rozpraw, że nie zażywa narkotyków, a marihuana medyczna jest mu potrzebna z uwagi na niwelowanie objawów choroby. 

Regularne stosowanie medycznej marihuany niesie ryzyko utrzymywania się THC we krwi. Teraz już to wiem i daje mi to szansę na korzystanie z leczenia w sposób bardziej świadomy. Wielu pacjentów medycznej marihuany mierzy się z podobnymi problemami. Mam nadzieję, że ten wyrok da im wiedzę, pozwoli korzystać z leczenia, nie narażając się na tak poważne konsekwencje. Sąd uznał, że śladowe ilości THC, wynikające z regularnego stosowania, nie świadczą automatyczne o zaburzeniach motorycznych i niebezpieczeństwie na drodze. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy w tym czasie okazali mi wsparcie, a wszystkim pacjentom życzę dużo zdrowia - powiedział w rozmowie z “Super Expressem”

Źródło: TVN24/Super Express/Fakt