Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje polski aktor. "Odszedł nad ranem"
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 12.05.2024 20:07

Nie żyje polski aktor. "Odszedł nad ranem"

świeca
Fot. Pixabay.com/webandi

Teatr Mały w Łodzi przekazał w niedzielę smutne wieści. W wieku 83 lat zmarł aktor Marek Kołaczkowski. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej, przez wiele lat związanym z lokalnymi teatrami. Byli współpracownicy pożegnali zmarłego artystę w poruszających słowach.

Nie żyje Marek Kołaczkowski

To ogromny cios dla łódzkiej sceny teatralnej. Tragiczną informację przekazał Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Manufakturze i prezes Stowarzyszenia Komedia Łódzka im. Ludwika Benoit. Aktor Marek Kołaczkowski zmarł w wieku 83 lat.

Marek Kołaczkowski odszedł 12 maja nad ranem. Dziękujemy za wszystkie chwile, które wspólnie spędziliśmy. Niezliczone rozmowy. Twój uśmiech i ogromną radość życia. Żegnaj Marku, przyjacielu… – napisano w poście opublikowanym na facebookowym profilu Teatru Małego.

Ważne doniesienia ws. chorej na raka księżnej Kate. Już 15 czerwca

Nie żyje aktor teatralny Marek Kołaczkowski

Marek Kołaczkowski 11 kwietnia 2024 roku świętował 60-lecie swojej pracy na deskach teatru. Internauci z ogromnym żalem pożegnali aktora, który na swoim koncie miał blisko 100 odegranych ról.

Piękna postać aktora, piękne życie, poświęcone sztuce teatralnej na najwyższym poziomie – napisała jedna z internautek.

Wspaniały człowiek, wspaniały aktor – stwierdził kolejny.

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pozują na weselu. Fani zachwyceni

Nie żyje Marek Kołaczkowski, aktor łódzkich scen teatralnych

Marek Kołaczkowski ukończył Wydział Aktorki PWSTiF w Łodzi i w tym samym roku zadebiutował na deskach teatru w Kaliszu. Pięć lat później trafił do łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, z którym pozostał związany przez 24 lata. Grał także m.in. w Teatrze Nowym i Teatrze Powszechnym w Łodzi. W 2009 roku aktor został współzałożycielem i wicedyrektorem Teatru Małego w Manufakturze. Był także zasłużonym członkiem Związku Artystów Scen Polskich – otrzymał Odznakę ZASP na 100-lecie organizacji.

Źródło: radiolodz.pl