Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wiadomo, dlaczego Maciej Dowbor odszedł z Polsatu. Ujawniono nowe fakty
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 13.06.2024 11:46

Wiadomo, dlaczego Maciej Dowbor odszedł z Polsatu. Ujawniono nowe fakty

Maciej Dowbor
fot. KAPIF

Maciej Dowbor przez wiele lat był pracownikiem Polsatu, jednak teraz wyjawił, że jego blisko 20-letnia przygoda ze stacją właśnie dobiega końca. Dlaczego zdecydował się na ten krok? Pojawiły się pewne spekulacje.

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu

W środę 12 czerwca na Instagramie Macieja Dowbora pojawił się zaskakujący wpis. Prezenter wyjaśnił w nim, że choć w Polsacie spędził dwie dekady, przyszła pora, by pożegnać się ze stacją. Zdradził również, że długo dojrzewał do tej decyzji, ostatecznie jednak zdecydował się na ten krok.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój „związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych - możemy przeczytać.

Odejście Macieja Dowbora z Polsatu nie przeszło bez echa wśród znanych osób, z którymi prezenter przyjaźnił się lub miał okazję współpracować. W komentarzach zostawili liczne życzenia powodzenia, zaznaczając, że trzymają kciuki za dalsze jego ewentualne działania. Nie zabrakło także emocjonujących słów, pełnych wzruszeń.

Piotr Gąsowski skomentował decyzję Dowbora o odejściu z Polsatu. Dosadne słowa

Dlaczego Maciej Dowbor znika z Polsatu?

Maciej Dowbor we wpisie zamieszczonym na Instagramie podkreślił również, że decyzję o odejściu ze stacji podjął samodzielnie i nie była ona spowodowana żadnymi konfliktami, niesnaskami czy animozjami.

Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - podkreślił prezenter.

Osoba z otoczenia Pudelka zdradziła jednak, że Maciej Dowbor mógł czuć się nieco niedoceniany przez stację, co mogło skłonić go do dalszych działań.

Maciek od dłuższego czasu czuł się niedoceniany przez stację, a sytuacji z pewnością nie pomogło też zwolnienie jego mamy. Narastała w nim frustracja. Szczególnie, że ani on, ani Joasia tak naprawdę nie potrzebują fuchy w telewizji, bo rozkręcili swoje social media, zainwestowali w nieruchomości, mają biznesy i współprace. No ale szkiełko uzależnia i czasem trudno się od niego oderwać - przekazał informator serwisu.

ZOBACZ TAKŻE: Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke pokazali swój pierwszy taniec. Aż mamy ciarki

Maciej Dowbor miał nie pojawić się w najnowszej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Jakiś czas temu portal shownews.pl informował, że losy Macieja Dowbora w “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” były niepewne. Jak na te doniesienia zareagował wówczas sam zainteresowany?

Mam dużo kredytów do spłacenia, więc chętnie widziałbym siebie jesienią w programie - powiedział Maciej Dowbor w rozmowie z portalem shownews.pl.

Czyżby jednak te doniesienia miały okazać się prawdą? Jak podaje Pudelek, Maciej Dowbor miał nie być brany pod uwagę jako prowadzący muzyczne show, w którym pojawił się już od pierwszej edycji.

Czasem potrzebny jest zimny prysznic, który pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. A takim była dla Maćka informacja o tym, że - mimo przewijających się w mediach plotek - nie wzięto go pod uwagę do prowadzenia planowanego na jesień programu śniadaniowego - przekazał serwis.