Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > TVN wprowadza wielkie zmiany w ramówce. Widzowie będą mocno zaskoczeni
Patryk Idziak
Patryk Idziak 18.06.2024 08:15

TVN wprowadza wielkie zmiany w ramówce. Widzowie będą mocno zaskoczeni

TVN
fot. Iberion

Stacja TVN wprowadza zmiany w swojej ramówce, które będzie można zobaczyć już w lipcu. Wakacyjny rozkład emisji znacząco różni się od obecnego.

TVN ze zmianami w ramówce. Przede wszystkim nowe godziny programów

Główna zmiana w ramówce TVN zajdzie w godzinach emisji programów informacyjnych. Wakacyjny układ wpłynie na to, że widzowie nie zobaczą serwisu sportowego i prognozy pogody po głównym wydaniu informacji, a wręcz przeciwnie. Programy “Sport” i “Pogoda” będą emitowane przed nadawanymi o 19:00 “Faktami”. Jak poinformowało Wirtualne Media biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery, powodem odświeżenia są nadchodzące wakacje.

W okresie wakacyjnym zwyczajowo obowiązuje wakacyjna ramówka, która różni się od regularnego układu programów. W tym sezonie zmiana zaistnieje także w paśmie wieczornym. Widzowie TVN obejrzą więc “Sport” i “Pogodę” wcześniej, jeszcze przed głównym wydaniem “Faktów”.

Nową godziną emisji “Sportu” stanie się 18:45, a “Pogody” 18:55. Prognoza była już wcześniej przeniesiona przed “Faktami”, ale wydarzyło się to tylko raz, w 1999 roku. Teraz dzięki zmianie wydłuży się czas dla wydania programu “Uwaga!", zamiast o 19:55, w dni powszednie zacznie się o godzinie 19:40, a w weekendy o 19:35. To jednak nie koniec zmian.

Młodszy syn Janusza Rewińskiego o okresie żałoby. W tle praca

"Milionerzy" ustąpią serialom i filmom. Kolejne zmiany w TVN

Zmiany w ramówce TVN wpłyną nie tylko na serwisy informacyjne, ale także na programy rozrywkowe. Stacja zrezygnuje z powtórek “Milionerów. Zamiast tego na początek tygodnia, w poniedziałki i wtorki, o 20:50 widzowie będą mogli oglądać seriale “Belfer” i “Yellowstone”. Natomiast w środy, o tej samej godzinie, wybrane filmy, a w czwartki powtórki “Kuchennych rewolucji” przeprowadzanych przez Magdę Gessler.

TVN zmienia ramówkę, wcześniej ten krok wykonała TVP

Choć zmiany w ramówce TVN są znaczące i mogą niektórych wybić z rytmu, już wcześniej modyfikacje wprowadzała Telewizja Polska. TVP1 w 2019 roku przesunęła swój serwis sportowy przed emitowane o 19:30 “Wiadomości”, a do dawnego stanu wróciła dopiero w 2022 roku, tłumacząc się wynikami oglądalności.

Decyzja została poprzedzona analizą oglądalności i efektywności wykorzystania czasu reklamowego – przekazano Wirtualnym Mediom.