Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Milionerzy". To pytanie kosztowało ją trzy koła ratunkowe. Znasz odpowiedź?
Patryk Idziak
Patryk Idziak 21.06.2024 08:49

"Milionerzy". To pytanie kosztowało ją trzy koła ratunkowe. Znasz odpowiedź?

Milionerzy
fot. kadr z programu "Milionerzy" Player

Niektóre pytania w teleturniejach potrafią przyprawić o zawrót głowy. W 708. odcinku programu “Milionerzy” o upragnioną wygraną walczyła pani Dominika. Jedno pytanie zmusiło ją do wykorzystania aż trzech kół ratunkowych. Czy było aż takie trudne?

"Milionerzy" nieustannie przyciągają uczestników żądnych zwycięstwa

Emitowany od 1999 roku, z przerwami, program rozrywkowy “Milionerzy” widzowie mogą oglądać na antenie TVN. Gra toczy się aż o milion złotych, więc nic dziwnego, że ekscytuje nie tylko gości Huberta Urbańskiego, ale też obserwatorów zasiadających przed telewizorami.

W 708. odcinku “Milionerów” grę kontynuowała pani Dominika, pracująca jako prawniczka. Szeroka wiedza dawała jej pewną przewagę i bez większych problemów zdobywała kolejne progi, ale jak się okazało, jedno pytanie było zbyt trudne. Uczestniczka wykorzystała prawie wszystkie koła ratunkowe.

Książę William na Euro 2024. W tle spekulacje odnośnie zdrowia księżnej Kate

"Milionerzy". Pytanie warte trzy koła ratunkowe

W “Milionerach” padają najróżniejsze pytania, których w większości przypadków nie usłyszymy na co dzień. Pani Dominika mknęła przez nie niestrudzenie, aż w końcu usłyszała kategorię pytania za 75 tysięcy złotych. Wymagało znajomości geografii i pewnych zdolności szacowania. Treść pytania brzmiała następująco:

Jeśli z Bagdadu do Moskwy jest ok. 220 km, to znaczy, że chodzi o osadę Bagdad w okolicy Bydgoszczy i o wieś Moskwa…

  1. niedaleko Łodzi
  2. opodal Lublina
  3. w pobliżu Krakowa
  4. tuż obok Białegostoku

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź na pytanie, które wyczerpało niemal wszystkie koła ratunkowe

Pani Dominika na początku zdecydowała się poprosić o pomoc publiczności. Głosowanie nie wykazało dużej przewagi dla żadnej z odpowiedzi. 36% ankietowanych zaznaczyło odpowiedź B, z kolei 29% odpowiedź A. Uczestniczka “Milionerów” sięgnęła wobec tego po kolejne koło ratunkowe i zadzwoniła do męża, który nie mógł jej udzielić konkretnej wskazówki. W końcu wybrała trzecią opcję, czyli pół na pół. 

Pozostałe odpowiedzi A i C skłoniły ją do zaznaczenia pierwszego wariantu “niedaleko Łodzi”, który okazał się prawidłowy. Niestety już na kolejnym pytaniu, za 125 tysięcy złotych, pani Dominika ponownie trafiła na trudności w określeniu, czym jest menzura, toteż wycofała się z gry.