Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > 15 lat temu urodziła ośmioraczki, łącznie ma 14 dzieci. Pokazała, jak dziś wyglądają
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 26.06.2024 15:18

15 lat temu urodziła ośmioraczki, łącznie ma 14 dzieci. Pokazała, jak dziś wyglądają

Nadya Suleman, Oktomama
Fot. instagram.com/nataliesuleman

Nadya Suleman zwróciła uwagę całego świata w 2009 roku, gdy urodziła żywe ośmioraczki. Kobietę nazwano wówczas “Oktomamą”, a ona sama zapewniała, że została oszukana przez lekarza. Matce jednak nie przeszkadza medialny szum i chętnie opowiada swoją historię oraz zaprasza do domu fotoreporterów.

Lekarz miał ją oszukać

Historia samotnej matki ośmiorga dzieci do dziś wzbudza wśród opinii publicznej ogromne emocje. Ona sama jednak zapewnia, że nigdy nie zależało jej na sławie i rozgłosie. Jej największym marzeniem od zawsze była bliźniacza ciąża. Taką właśnie obiecywał jej lekarz dr Michael Kamrava. Jak się okazuje, specjalista od in vitro miał wszczepić kobiecie aż 12 zarodków. Podobno wykorzystał fakt, że była nie w pełni przytomna.

Mój lekarz mnie oszukał - opowiadała wówczas w wywiadzie dla New York Times'a.

Karol Strasburger przerwał milczenie, poszło o emeryturę. "Nie podlizuję się władzy"

Specjalista stracił prawo wykonywania zawodu

W taki sposób na świecie pojawiły się słynne ośmioraczki, a wspomniany lekarz stracił prawo do wykonywania zawodu. Ponadto specjalista musiał wyjechać ze Stanów Zjednoczonych. Jak jednak sugerował przyjaciel Kamravy, to kobieta chciała zatrzymać wszystkie dzieci, mimo że lekarz sugerował inne wyjście. 

Zasugerował jej, by nie zatrzymywała wszystkich, ale ona się upierała i odpowiedziała mu “nie” - mówił rabin David Shofet.

ZOBACZ: Rutkowscy zaplanowali synowi wakacje. Junior będzie pławić się w luksusach

Nadya mimo urodzenia jednocześnie tak dużej ilości dzieci zaszła w ciąże jeszcze trzykrotnie. Tak na świecie pojawiła się kolejna szóstka dzieci: czterech chłopców i dwie dziewczynki. Rok temu słynne ośmioraczki obchodziły 14. urodziny. Wydarzenie to uwieczniono na specjalne fotografii, która pojawiła się w dzienniku “Daily Mail”.

Rodzina żyje w trzypokojowym domu

Zagraniczne media podają, że Nadya Suleman wychowuje wszystkie dzieci w trzypokojowym domu. Mieszkają oni w kalifornijskim Orange County. Z okazji jednych z urodzin dzieci słynna “Oktomama” pokusiła się o poruszający wpis, który pojawił się w jej mediach społecznościowych.

Wyrastacie na najbardziej kochane, skromne i wdzięczne osoby, jakie kiedykolwiek poznałam. Każde z was ma unikalne cechy i jest tak inne od rówieśników. Słowa nie wyrażą, jak bardzo jestem wdzięczna, będąc waszą matką. Dziękuję Bogu każdego dnia za to, że pozwolił mi kształtować wasze życie - napisała wówczas.

ZOBACZ: Nie tylko Karol Strasburger. W wieku 70 lat ojcem został także aktor “Stawki większej niż życie”

Suleman popularność zyskała jednak zdecydowanie wcześniej niż w związku z urodzeniem ośmioraczków. Kobieta w przeszłości grała w filmach dla dorosłych, a media rozpisywały się o jej operacjach plastycznych, które miały upodobnić ją do Angeliny Jolie. Bardzo trudno było jej pogodzić "karierę" z samotnym wychowaniem licznego potomstwa. Z tego powodu skupiła się jedynie na byciu matką swoich dzieci. Mimo to aktywna jest w mediach społecznościowych, w których zebrała 251 tysięcy obserwujących.