Rozrywka.Goniec.pl

kadr z programu "Wiadomości", prod. TVP, wyd. 2023 r., TVP VOD / kadr z programu "Fakty", prod. TVN, wyd. 2023 r., Player

Grzegorz Kajdanowicz się nie hamował. Wystarczyła chwila, "Fakty" TVN "zmiażdżyły" TVP

24 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Pomiędzy "Faktami" TVN, a "Wiadomościami" TVP trwa niewypowiedziana wojna na docinki, w której ostatnio prym wiedzie serwis informacyjny pierwszej stacji. W materiale "Faktów" kolejny raz przyjrzano się dokładniej, jak działa propagandowa machina upolitycznionych mediów. Groteska to mało powiedziane.

"Fakty" TVN nie miały litości dla TVP

Kilka miesięcy temu pomiędzy dwoma z trzech najważniejszych serwisów informacyjnych w Polsce również nie brakowało wzajemnych dokuczliwości, jednak zachowywano w nich umiar i nie padały sformułowania wprost. 

Niestety, napór skandalicznych wieści o śmierci 15-letniego syna posłanki Magdaleny Feliks z Platformy Obywatelskiej oraz głośny i kontrowersyjny reportaż TVN uderzający w świętość Jana Pawła II sprawiły, że pomiędzy stacjami brakuje już wcześniejszych subtelności i w obliczu zaognionej sytuacji obie nazywają rzeczy po imieniu. 

Palmę pierwszeństwa w kwestii obnażania błędów konkurencji ostatnio dzierżą "Fakty". Niedawno poczyniono sobie żarty z niezbyt fortunnego pytania rzecznika PiS, które stało się viralem w sieci. Tym razem odniesiono się do nieco poważniejszego tematu, czyli sytuacji gospodarczej w Polsce, a uściślając - galopującej drożyzny. 

"Fakty" wyśmiały "Wiadomości" tłumaczące powody drożyzny

Jak skutki inflacji i wysokich cen w sklepach przedstawia się w "Wiadomościach" ? Temu dokładniej przyjrzał się reporter "Faktów", który podczas materiału nie miał do przekazania widzom TVN dobrych wiadomości i skomentował powody, dla których według upolitycznionej telewizji publicznej wszyscy płacimy za żywność tak drogo. Reportaż Pawła Płuski zapowiedział Grzegorz Kajdanowicz. 

- Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego ropa na giełdach jest tańsza niż przed wojną w Ukrainie, a paliwo na stacjach droższe, odpowiedź brzmi: podatki. Wyższe podatki, a Polacy mają się cieszyć, że nie jest jeszcze drożej. Tak działa propaganda. Prawda o sile nabywczej naszych portfeli jest bolesna - usłyszeli widzowie czwartkowego wydania "Faktów". 

Posiłkowano się argumentami z GUS-u, według którego sprzedaż detaliczna spadła o 5 procent w stosunku do ubiegłego roku. Reporter nadawał z targowiska, skąd przytoczył kilka szokujących wypowiedzi na temat wysokich cen. 

Okazało się bowiem, że  klienci coraz częściej zadłużają się na straganach z warzywami. Paweł Płuska jeszcze większą uwagę poświęcił cenom paliw, które powinny spadać w związku z warunkami giełdowymi, ale ani drgną. To według dziennikarza wyrachowana strategia Orlenu, która uderza we wszystkich Polaków. 

"Fakty" obnażają nieuczciwe zamiary TVP

Mowa o tym, że ceny nie spadają, ale i nie ulegają podwyżce, co ma być wystarczającym powodem do zadowolenia wśród narodu. Autor materiału miał jednak kolejną wisienkę na torcie propagandowych zwyczajów TVP. Pokazał bowiem fragment "Wiadomości", w których wypowiada się “przypadkowy kierowca” zadowolony z sytuacji na stacjach benzynowych. 

- W alternatywnej rzeczywistości telewizji rządowej możemy zobaczyć radosną wiadomość, że polscy kierowcy tankują taniej i usłyszeć potwierdzającą tę radość wypowiedź przypadkowego kierowcy - grzmiał Paweł Płuska, po czym przytoczył "cudowną" wypowiedź kierowcy. 

- Jestem zadowolony, że jest taniej niż 8 zł. Także jest OK dla mnie - usłyszeliśmy w "Wiadomościach". "Wróćmy jednak do realnego świata" - skwitował dziennikarz "Faktów", przekazując głos do studia w Warszawie, a widzów pozostawiając w stanie oburzenia. 

 

Źródło: Fakty

poszukiwany

Policja z całego kraju szuka tego mężczyzny. Trudno uwierzyć, czego miał się dopuścić, haniebny czyn

CZYTAJ DALEJ
"Dzień dobry TVN". Paulina Krupińska i Damian Michałowski wyprowadzeni z równowagi

"Dzień dobry TVN". Paulina Krupińska i Damian Michałowski wyprowadzeni z równowagi

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Miliony Polaków w końcu się doczekało. Dziś wieczorem włączą Polsat i długo nie zmienią programu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dramat Bartka z "Chłopaków do wzięcia". Wielką miłość brutalnie przerwała nagła śmierć
Czytaj więcej >

Telewizja

„Stanley” z "Chłopaków do wzięcia" sam wyremontował swój dom. Włożył w to dużo czasu i pracy
Czytaj więcej >

Telewizja

Wzruszające zakończenie wątku z Emilianem Kamińskim w „M jak Miłość”. Nie sposób się nie wzruszyć
Czytaj więcej >

Telewizja

Katarzyna Cichopek przyszła na Telekamery bez Macieja Kurzajewskiego. Wyjawiła dlaczego się nie pojawił
Czytaj więcej >

Telewizja

"Kuchenne Rewolucje". Magda Gessler nie wytrzymała. Z jej ust padły ostre słowa
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]