Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Muzyczne show znika z anteny TVP. Zabraknie go w wakacyjnej ramówce
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.04.2024 08:44

Muzyczne show znika z anteny TVP. Zabraknie go w wakacyjnej ramówce

tvp
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Już niebawem z anteny TVP zniknie jeden z najbardziej przełomowych programów muzycznych. Show, które było ważnym projektem poprzedniego prezesa Mateusza Matyszkowicza zostanie wycofane, ponieważ nie pasuje do obecnego kierunku, w jakim ma podążać Telewizja Polska. "Polskie biesiady" nie pojawią się w wakacyjnej ramówce TVP2. 

Muzyczne show TVP znika z anteny

"Polskie biesiady" nazywane są flagowym projektem byłego prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza. Show skupiało w sobie największe gwiazdy Telewizji Polskiej w serii muzycznych koncertów. Każdy z odcinków poświęcony był zupełnie innej tematyce. Format miał dotrzeć do rodaków niezależnie od ich wieku czy wykształcenia, jednak już niebawem przestanie być emitowany. Obecna władza TVP zamierza zrezygnować z muzyki biesiadnej na antenach swoich stacji, co za czasów poprzedniej władzy było częstym zjawiskiem. 

Marcin Hakiel zrobił to po rezygnacji Kaźmierskiej z "TzG". Fani mogli być zaskoczeni

"Polskie biesiady" znikają z anteny TVP

Nie ma w Polsce formatu, w którym ludzie naprawdę śpiewają razem. To hit telewizji niemieckiej od dekad. Nasz program nie powiem, że jest wzorowany na "Lustige Musikanten", ale gdzieś wychodzi z podobnego pomysłu - mówił portalowi Press Mateusz Matyszkowicz.

ZOBACZ: Były muzyk Perfectu trafił do DPS-u. Krzysztof Skiba apeluje o pomoc

Każda z biesiad była nagrywana w innym klimacie. Widzowie słuchali i bawili się do największych hitów śląskich, góralskich, warszawskich czy weselnych.

Program był chętnie oglądany

Program "Polskie biesiady", który już niebawem ma zniknąć z anteny TVP, emitowany był w soboty, od czerwca do sierpnia 2023 r. o godzinie 20.05, a potem także jeszcze we wrześniu i październiku już od godziny 20.50. Muzyczne show okazało się hitem, a pierwszą odsłonę, która emitowana była w wakacje średnio śledziło 1,3 mln widzów.

ZOBACZ: Fatalne wieści dla Rafała Brzozowskiego. TVP nie będzie zadowolona

W programie występowali m.in.: Robert Rozmus, Sylwia Przetak, Antek Smykiewicz, Janek Traczyk, Natalia Srokocz, Łukasz Zagrobelny, Janusz Radek, Michał Milowicz, Olga Szomańska, Pectus, czy Rafał Brzozowski. Co tydzień program miał innego gospodarza.

Źródło: Wirtualne Media

Tagi: TVP gwiazdy TVP2