Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Były muzyk Perfectu trafił do DPS-u. Krzysztof Skiba apeluje o pomoc
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.04.2024 23:12

Były muzyk Perfectu trafił do DPS-u. Krzysztof Skiba apeluje o pomoc

Krzysztof Skiba
Fot. Instagram/skibabigcyc

Krzysztof Skiba zamieścił na Instagramie poruszający wpis. Muzyk spotkał się ostatnio z legendarnym członkiem zespołu Perfect Wojciechem Morawskim. Z powodu problemów ze zdrowiem perkusista musiał zamieszkać w Domu Pomocy Społecznej w Sulejówku, jednak nieustannie potrzebuje wsparcia finansowego, by móc kontynuować leczenie. Jego smutna historia z miejsca wywołała lawinę pełnych współczucia komentarzy. - Przykre to jest - stwierdzili zgodnie internauci.

Krzysztof Skiba spotkał się z perkusistą Perfectu

Wojciech Morawski ma na swoim koncie współpracę z takimi kultowymi zespołami, jak Perfect, Breakout, Klan czy Voo Voo. Niestety, z powodu poważnych problemów zdrowotnych, w tym zaników pamięci, muzyk nie był zdolny do prowadzenia samodzielnego życia i jakiś czas temu trafił do DPS w Sulejówku.

Teraz z perkusistą zobaczył się Krzysztof Skiba, ale wcale nie było to miłe, towarzyskie spotkanie. Lider Big Cyc z przykrością zamieścił na Instagramie post, w którym wyjawił, że Morawski jest w bardzo złym stanie.

Jaki jest problem Wojtka? Pytam go jak mu tam jest w tym Domu Pomocy Społecznej, w którym obecnie mieszka. Macha tylko ręką i się uśmiecha, a w okolicy oka widzę coś jakby łzę, ale może to tylko złudzenie - rozpoczął swój post Skiba.

Afera po "Dzień dobry TVN". Widzowie wściekli na to, co zrobiła Dorota Wellman

Wojciech Morawski potrzebuje finansowego wsparcia

W dalszej części postu wokalista wyjawia, że Morawski z dnia na dzień traci pamięć. Poza tym, wymaga opieki, leczenia farmakologicznego oraz rehabilitacji. Na to wszystko potrzebne są ogromne pieniądze, których perkusista nie ma. Pomaga mu fundacja, ale ona również walczy o każdy grosz.

Wojtek ma jeszcze stare auto. Można by je sprzedać, byłaby kasa na leki, ale nie wie co z nim zrobił, ani gdzie zaparkował. (…) Kiedyś biliśmy im [muzykom - red.] brawa, dziś możemy przeznaczyć swój 1,5 procent podatków wpisując KRS Fundacji w swoje roczne zeznania podatkowe PiT - napisał Skiba, apelując o wsparcie.

Internauci poruszeni historią legendarnego muzyka

Historia Wojciecha Morawskiego bardzo poruszyła internautów. Wielu z nich skomentowało wpis zamieszczając jedynie płaczące emotki, inni powtarzali jedynie, że to, co stało się z muzykiem jest bardzo smutne.

O kurka. Smutek, jak diabli; Starość bez względu kto by ją nie wymyślił to nie wyszło komuś…; Dzięki że o nim pamiętasz, był świetnym bębniarzem i bardzo fajnym kolegą - pisali.

Jedna z osób wskazała przy tym na problem dotykający wszystkich artystów, którzy, gdy są na szczycie nie oszczędzają. Na starość z kolei nie mogą liczyć na zbyt wysokie emerytury. W tym kontekście przywołano choćby skarżącą się na niskie świadczenie Marylę Rodowicz. Królowa polskiej estrady od lat powtarza, że nie otrzymuje zbyt wiele z ZUS-u.

Źródło: Instagram