Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wielki sukces Polsatu, widzowie podjęli decyzję. TVP i TVN daleko w tyle
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.04.2024 21:24

Wielki sukces Polsatu, widzowie podjęli decyzję. TVP i TVN daleko w tyle

Anita Werner
Fot. Screen z programu "Fakty" prod. TVN

Najchętniej oglądanym programem minionego tygodnia był serial TVN  “M jak miłość". Tuż za nim znalazła się kolejna produkcja TVP, serial “Na dobre i na złe”. Podium zamknęły “Fakty” TVN. Kwietniowym liderem oglądalności został Polsat. 

Serial "M jak miłość" cieszy się niesłabnąca popularnością

Według danych Nielsen Audience Measurement, najchętniej oglądanym formatem telewizyjnym minionego tygodnia był serial “M jak miłość”. Produkcja TVP od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich widzów. 

Odcinek wyemitowany 9 kwietnia, oglądało aż 3 mln osób. Dało to stacji aż do 28,71 proc. udziału w rynku. Tuż za popularną emką, znalazł się kolejny sztandarowy serial Telewizji Polskiej - “Na dobre i na złe”.  Odcinek z 10 kwietnia obejrzało 2,12 mln widzów, co zapewniło 20,42 proc. udziału.

Tyle Dagmara Kaźmierska miała zarobić w "Tańcu z gwiazdami". Ogromna kwota

"Fakty" TVN najchętniej oglądanym serwisem informacyjnym

Zamykające podium rankingu oglądalności “Fakty” TVN, były jednocześnie najchętniej oglądanym serwisem informacyjnym. 

W niedzielę 14 kwietnia, główne wydanie programu obejrzało 2,09 mln widzów. Drugiej miejsce zajął następca “Wiadomości”, czyli serwis “19:30”, który zgromadził widownię rzędu 1,52 mln. Słabo wypadł sztandarowy serwis informacyjny Polsatu. “Wydarzenia” z oglądalnością 1,23 mln zajęły dopiero 19. miejsce. 

Polsat najchętniej oglądaną stacją w kwietniu

Polsat porażkę swojego serwisu informacyjnego, powetował sobie zwyciężając w kategorii najchętniej oglądanej stacji kwietnia. 

Telewizja Zygmunta Solorza-Żaka, swoje zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza popularności programów rozrywkowych, jak “Taniec z gwiazdami”, czy “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Formaty te od lat gromadzą przed telewizorami wierną i liczną widownię.