Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Koniec "Sylwestra marzeń" w Zakopanem. Jest oficjalne stanowisko
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.04.2024 16:28

Koniec "Sylwestra marzeń" w Zakopanem. Jest oficjalne stanowisko

Sylwester Marzeń
Fot. Bądźmy Razem TVP

Od niedzieli (21 kwietnia) Zakopane ma nowego burmistrza. Został nim Łukasz Filipowicz, który zastąpił dotychczasowego włodarza Leszka Dorulę. 37-letni biznesmen nie zwlekał zbyt długo i tuż po ogłoszeniu zwycięstwa, zapowiedział diametralną zmianę wizerunku miasta. Metodą na to ma być m.in. skasowanie imprezy, będącej przez lata oczkiem w głowie byłych władz TVP.

Łukasz Filipowicz nowym burmistrzem Zakopanego

Po II turze wyborów samorządowych i ogłoszeniu ostatecznych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą jasne stało się, że zimowa stolica Tatr - Zakopane - została odbita Prawu i Sprawiedliwości, którego kandydatka przegrała z niezależnym Łukaszem Filipowiczem.

37-letni biznesmen, tuż po tym, jak dowiedział się, że przez następne 5 lat będzie burmistrzem Zakopanego, nie krył wdzięczności i od razu zapowiedział daleko idące zmiany. Jak obiecał, jego celem będzie przede wszystkim zmiana wizerunku miasta, którym dotychczas władał Leszek Dorula. Zadanie te nie będzie łatwe, ale Filipowicz ma już pewne pomysły. Zadowolony z nich na pewno nie będzie Jacek Kurski.

"Taniec z Gwiazdami". Roksana Węgiel zatańczyła z ukochanym

To koniec z "Sylwestrem marzeń" Kurskiego

Zakopane od kilku ładnych lat kojarzy się już nie tylko z pięknymi widokami, góralskim klimatem czy nartami i Gubałówką, ale także z nie do końca zachwycającym, nieco kiczowatym “Sylwestrem marzeń”.

Pomysłodawcą świętowania nowego roku w rytm przebojów disco polo był jeszcze Jacek Kurski, który po raz pierwszy zasiadł w fotelu prezesa TVP w 2016 roku i który to sam nie krył, że ten rodzaj muzyki to jego osobista słabość.

ZOBACZ: Zenek Martyniuk wróci do TVP? "Król disco polo" postawił sprawę jasno

Teraz okazuje się, że w “dziecko” Kurskiego uderzyć chce właśnie nowy burmistrz Zakopanego, postulujący, by zerwać z “Sylwestrem marzeń” i zastąpić go inną, mniejszą, ale promującą region imprezą.

"Sylwester marzeń" od lat budził kontrowersje

“Sylwester marzeń” organizowany był przez władze TVP na Równi Krupowej regularnie od 2016 r., z wyjątkiem, jakim był 2020 r. Wtedy bowiem pandemia koronawirusa wymusiła zmiany i przeniesienie zabawy do Amfiteatru w Ostródzie.

Na scenie co roku pojawiały się zaprzyjaźnione z publicznym nadawcą rodzime gwiazdy, takie jak np. Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Zenon Martyniuk, Piękni i Młodzi czy Golec uOrkiestra. Wisienkami na torcie miały być jednak występy wielkich artystów z zagranicy. W Zakopanem pojawili się Jason Derulo, Luis Fonsi oraz zaproszony w ostatniej chwili zespół Black Eyed Peas.

Do dziś nie wiadomo, ile nas, czyli podatników, kosztowały wszystkie Sylwestry w TVP za czasów Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza, bo Telewizja Polska nigdy nie ujawniła prawdziwych kosztów. NIK dotarł jednak do pewnych dokumentów, wskazujących, że wiele środków wydano w sposób niewłaściwy.

Źródło: Plejada, Wyborcza.pl