Rozrywka.Goniec.pl

kadr z programu "Fakty", prod. TVN. wyd. 20.03.2023 r., Player

Fakty "TVN" zadrwiły z nagrania rzecznika PiS. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

21 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Grzegorz Kajdanowicz na łamach "Faktów" w TVN nie odmówił sobie sposobności, by wspomnieć o internetowych poczynaniach rzecznika PiS, Radosława Fogla. Polityk zamieścił na TikToku pytanie, za co właściwie ludzie nienawidzą Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, zamiast zbliżyć się do młodszych odbiorców, osiągnął skutek odwrotny od zamierzonego. Internauci zaczęli po prostu rzetelnie i niezwykle skrupulatnie odpowiadać na pytanie. Jak skomentowano to w "Faktach"?

Ironiczny reportaż "Faktów" TVN

Grzegorz Kajdanowicz wieczorne "Fakty" rozpoczął od najnowszego sondażu wyborczego, lecz tuż po materiale pokusił się na komentarz względem tego, na co Radosław Fogiel "naraził" swoją partię w sieci. 

- Może to miała być prowokacja intelektualna. Może intencja była inna. Poseł Radosław Fogiel zadał młodym Polakom pytanie: "Za co nienawidzicie PiS-u?". Jak się pyta, to trzeba się liczyć z tym, że będzie odpowiedź. Poseł usłyszał konkrety – bez nienawiści i hejtu. Tysiące konkretów - orzekł, a w tym prześmiewczym tonie wtórował mu komentator materiału, Paweł Abramowicz: "Jak to miło, że władza prowadzi dialog z młodzieżą" - drwił. 

Feralne pytanie rzecznika PiS lotem błyskawicy obiegło sieć i stało się viralem mającym już ponad 200 tysięcy wyświetleń. A minęły tylko dwa dni, dlatego profil Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na kolejne rekordy. Co zatem pojawiało się w odpowiedziach do rzeczonego pytania? Młodzież, ale także politycy opozycji, dostali oręż, z którego nie wahali się skorzystać. 

Adam Małysz

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

CZYTAJ DALEJ

"Za co nienawidzisz PiS?" "Fakty" przytoczyły odpowiedzi internautów

- Tiktokerzy, uczniowie, studenci, pracujący, bezrobotni tworzyli długie listy odpowiedzi, za co. I punktowali konkretnie, mądrze, odważnie - wymieniał reporter TVN w trakcie, gdy na ekranie wyświetlały się wybrane odpowiedzi wirtualnej społeczności. Dziennikarz wybrał te najbardziej śmiałe dotyczące upolitycznienia TVP, prawa aborcyjnego, słów Andrzeja Dudy o tym, że "LGBT to nie ludzie a ideologia", a także tych o inflacji i rzekomej dewastacji Trybunału Konstytucyjnego. Niektórzy nie ukrywali, podobnie, jak niedawno Krystyna Janda , obrzydzenia względem tych, którzy przyczynili się do śmierci syna posłanki Magdaleny Feliks. 

Fakty. kadr z programu Fakty, prod. TVN, wyd. 20.03.2023 r., Player.png
 kadr z programu Fakty, prod. TVN, wyd. 20.03.2023 r., Player
@arturdziambor Poseł Radosław Fogiel na kanale @Prawo i Sprawiedliwość pyta, a więc odpowiadam. #Sejm #Wolnościowcy #DlaCiebie @wolnościowcy ♬ dźwięk oryginalny - ArturDziambor

"Fakty" TVN komentują nietrafiony pomysł PiS

Reporter "Faktów" TVN również pokusił się o komentarz względem pytania, które, jak sądzą internauci, może przeszkodzić PiS w walce o kolejną wygraną w wyborach. Wszak przez niecałe dwa dni w sieci pojawiło się ponad osiem tysięcy krytycznych i zadziwiająco merytorycznych odpowiedzi. Żurnalista uznał, że “pytający zaliczył, jak mawia młodzież, samozaoranie”, dodając jeszcze z ironią, że "warto rozmawiać". 

- Być może wielu uczestników rozmowy brało kiedyś udział w manifestacjach wszelakich. Władza nie słuchała wtedy ich głosu. Dziś, skoro PiS samo pyta o opinię, to może dlatego, że chce ich wysłuchać. No to niech słucha - podsumował z kolei Paweł Abramowicz, także wieszcząc, że "przez jedno pytanie propaganda sukcesu zamieniła się w propagandę porażki".

klasa

Uczennica uderzyła nauczycielkę w jednej z dolnośląskich szkół. Kobieta straciła przytomność

CZYTAJ DALEJ
poszukiwana

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. To czego się dopuściła, mrozi krew w żyłach

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Tancerz" z "Chłopaków do wzięcia" usłyszał pytanie o żonę i nie wytrzymał. Ostre słowa
Czytaj więcej >

Telewizja

Czarna seria w "M jak miłość". Po wakacjach widzowie pożegnają ważną postać
Czytaj więcej >

Telewizja

Katarzyna Dowbor pominięta podczas Telekamer. "Nie dano mi szansy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Doda rozpaliła widzów na Polsat Superhit Festiwal 2023. Niebywałe, co stało się na scenie
Czytaj więcej >

Telewizja

Maciej Dowbor bez ceregieli wypalił o Katarzynie Dowbor na koncercie Polsatu. Miszczak się wkurzy
Czytaj więcej >

Telewizja

Polsat Superhit Festiwal 2023. Zaskakujące słowa Agnieszki Chylińskiej przed koncertem
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]