Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Bracia Golec przerwali milczenie ws. "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Zaskakująca reakcja
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 24.04.2024 09:37

Bracia Golec przerwali milczenie ws. "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Zaskakująca reakcja

Łukasz i Paweł Golcowie
fot. KAPIF

Informacja o rezygnacji z “Sylwestra Marzeń” w Zakopanem obiła się szerokim echem w mediach. Gwiazdy, które dotychczas miały okazję występować na zakopiańskiej scenie, coraz częściej zabierają głos w tej sprawie. Zrobili to również bracia Golec - jak zareagowali na te doniesienia?

Koniec "Sylwestra Marzeń" odbywającego się w ostatnich latach w Zakopanem?

Gdy część osób w sylwestrową noc szykuje się na huczne bale, ogromne koncerty bądź urokliwe imprezy organizowane w domu, niektórzy decydują się, by ostatni dzień roku spędzić spokojnie, w domowym zaciszu, przed telewizorem, słuchając ulubionej muzyki. A mają w czym wybierać, bowiem stacje niemal prześcigają się w atrakcjach przygotowanych na 31 grudnia. Na scenie pojawiają się znakomite gwiazdy, reprezentujące różne nurty muzyczne.

TVP od kilku lat organizował "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Impreza ta przyciągała widzów nie tylko przed odbiorniki, ale także pod scenę przybywały tłumy słuchaczy, którzy nie bacząc na pogodę czy szczypiący mróz, oddawali się muzycznej rozrywce. Okazuje się jednak, że nowy burmistrz miasta postanowił odejść od hucznej imprezy na rzecz mniejszych koncertów, których zadaniem byłoby promowanie lokalnych talentów.

Nie ma obecnego burmistrza, nie ma pana Jacka Kurskiego, więc również “Sylwestra Marzeń” nie będzie […] Powinna być impreza miejska, promująca nasze lokalne wartości i talenty. Mamy mnóstwo utalentowanych, fajnych zespołów i artystów na naszym terenie, więc myślę, że ten kierunek będzie dużo lepszy - powiedział Łukasz Filipowicz w rozmowie z RMF FM.

Spróbował "schabowego giganta" Magdy Gessler. Recenzja mówi wszystko

Bracia Golec reagują na informację dotyczącą rezygnacji z "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem

Podczas “Sylwestra Marzeń”, który w ostatnich latach odbywał się w Zakopanem, na scenie stawało mnóstwo rodzimych gwiazd. Wśród nich była również Golec uOrkiestra, która w swojej twórczości łączy muzykę nowoczesną z tradycyjnymi, ludowymi brzmieniami. Jak na nowinę dotyczącą rezygnacji z hucznej imprezy sylwestrowej w Zakopanem zareagował Łukasz Golec? Okazuje się, że dla niego miejsce organizacji tego koncertu nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ fani muzyki udadzą się tam, gdzie mogą się dobrze bawić.

Sylwester zawsze przyciąga masę fanów. Gdziekolwiek by się nie odbywał, rzesze ludzi nie mają pomysłu na sylwestra, chcą się zabawić i jadą tam, gdzie się coś dzieje - powiedział Łukasz Golec w rozmowie z Plejadą.

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest siostra Michała Szpaka? Mało kto o tym wie

Łukasz Golec komentuje rezygnację z "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem

Łukasz Golec poruszył też inną kwestię. Wspomniał, że organizacja “Sylwestra Marzeń” jest nie tylko promocją miasta, ale również napędza lokalny biznes. Imprezę tę określił mianem “kury znoszącej złote jajka”.

Zawsze jest problem z hotelami, a ludzie masowo zjeżdżają do Zakopanego. Trzeba spojrzeć na to, jak na biznes - coś się traci, coś się zyskuje. Jeśli ktoś chce spokoju, może przyjechać do Szklarskiej Poręby - wyjaśnił Łukasz Golec.