Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazdor TVN usłyszał sześć zarzutów. Przekazano nowe fakty
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 23.04.2024 22:12

Gwiazdor TVN usłyszał sześć zarzutów. Przekazano nowe fakty

Mikrofon TVN
fot. KAPIF

Jakiś czas temu jeden z uczestników popularnego programu realizowanego przez stację TVN został zatrzymany. Jego kariera w show-biznesie została nagle przyćmiona przez zarzuty, które postawiono mu w grudniu 2023. Co obecnie dzieje się w sprawie Łukasza K., którego widzowie kojarzyć mogą choćby z "Hotel Paradise"?

Łukasz K. znany z programów "TVN" został zatrzymany. Co dalej w jego sprawie?

Łukasz K., popularność zdobył głównie za sprawą udziału w programie TVN "Hotel Paradise", a także poprzez występy w innych produkcjach telewizyjnych, takich jak "Top Model, "Lombard -życie pod zastaw", czy "Ukryta prawda" oraz walki na gali Prime MMA.

Mężczyzna został zatrzymany w grudniu 2023 toku w związku z sześcioma zarzutami postawionymi mu przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Prokurator wystąpił wówczas do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, który został ostatecznie zatrzymany na okres przynajmniej trzech miesięcy.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wskazał, że materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę na obecnym etapie postępowania świadczy o dużym prawdopodobieństwie popełniania przez podejrzanego zarzuconych mu czynów. Sąd podzielił również argumentację prokuratury, że za koniecznością izolacji podejrzanego w toku postępowania przygotowawczego przemawia również wysoce agresywny sposób jego działania wobec znajomych mu osób - uzasadniał wówczas prokurator Szymon Banna.

Justyna Pochanke była gwiazdą "Faktów" TVN, nagle zniknęła z ekranu. Zaskakujący powód

Łukasz K. został zatrzymany w grudniu 2023 roku. Usłyszał sześć zarzutów

Zarzuty postawione zatrzymanemu obejmują m.in. nękanie byłej dziewczyny, zniszczenie mienia o wartości łącznej 11 tysięcy złotych, spowodowanie lekkich uszkodzeń ciała byłej partnerki i jej obecnego partnera, groźby karalne oraz kradzież 14 tysięcy złotych. Najpoważniejszy z zarzutów grozi celebrycie karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Łukasz K. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy na początku grudnia 2023 roku, co oznaczało poważne konsekwencje dla jego życia osobistego i zawodowego. Od celebryty w krótkim czasie odwróciło się mnóstwo osób. Minęło już prawie pół roku, a sytuacja Łukasza K. wciąż pozostaje niejasna, dlatego portal Plejada.pl postanowił bliżej przyjrzeć się sprawie.

Co dalej w sprawie Łukasza K.? Czy wyszedł na wolność?

Niestety... Prezes Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza Anna Jagodzińska-Bajkowska poinformowała, że szczegóły sprawy Łukasza K. nie mogą zostać udostępnione publicznie, gdyż nie dotyczy ona sprawy publicznej. Oznacza to, że obecnie nie wiadomo nawet, czy Łukasz K. został zwolniony z aresztu, czy nadal w nim przebywa. 

Wniosek nie dotyczy sprawy publicznej, lecz zmierza do uzyskania wiedzy o sprawach sądowych określonego podmiotu prywatnego i jako taki nie stanowi informacji publicznej, i z tych powodów nie spełnia przesłanki przedmiotowej, która w myśl postanowień ustawy o dostępie do informacji publicznej decydowałaby o możliwości istnienia obowiązku udostępnienia informacji publicznej zgodnie z zasadami i trybem określonym w treści tego aktu prawnego - napisał przedstawiciel sądu w odpowiedzi na zapytani portalu Plejada.pl 

Nie wiadomo również, jakie są dalsze kroki w prowadzonym postępowaniu. Ze względu na brak publicznych informacji na ten temat, pozostaje nam jedynie spekulować na temat dalszego przebiegu sprawy.