Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Justyna Pochanke była gwiazdą "Faktów" TVN, nagle zniknęła z ekranu. Zaskakujący powód
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 23.04.2024 12:37

Justyna Pochanke była gwiazdą "Faktów" TVN, nagle zniknęła z ekranu. Zaskakujący powód

Justyna Pochanke
fot. KAPIF

Justyna Pochanke była niekwestionowaną twarzą stacji TVN. Przez blisko 20 lat prowadziła “Fakty”, niespodziewanie jednak postanowiła zakończyć swoja medialną karierę i usunęła się w cień. Dlaczego zdecydowała się na taki krok?

Justyna Pochanke była twarzą "Faktów" TVN

Justyna Pochanke, choć swoje pierwsze kroki przed kamerą stawiała jako dziecko w programie “5-10-15” emitowanym na antenie TVP, po latach związała się z TVN. Do grona pracowników stacji dołączyła w 2001 roku, gdzie zajmowała się prowadzeniem serwisów informacyjnych. Od 2004 roku była jedną z prezenterek głównych wydań “Faktów”. Współpracę ze stacją zakończyła w czerwcu 2020 roku.

Justyna Pochanke na swoim koncie ma liczne osiągnięcia, m.in. w 2005 roku otrzymała tytuł Dziennikarza Roku, który przyznawany jest przez miesięcznik “Press”, zdobyła sześć Wiktorów, a także Telekamery.

Mama Macieja Musiała zachwyciła widzów "Tańca z Gwiazdami". Ile ma lat?

Justyna Pochanke niespodziewanie zniknęła z ekranu

Informacja o zakończeniu współpracy z TVN przez Justynę Pochanke była zaskoczeniem dla wielu widzów i wywołała lawinę spekulacji. Ostatecznie sama zainteresowana postanowiła zabrać głos i wyjaśnić, co stało za tą decyzją. Okazało się, że prezenterka zmagała się z depresją i doskwierało chroniczne zmęczenie.

Przyszedł moment, że siadłam w sobotę na łóżku i nie byłam w stanie nic zrobić, nie mogłam ruszyć ręką ani nogą. Byłam bezbrzeżnie zmęczona i wyeksploatowana. Miałam taki moment w życiu, że cierpiałam długie lata na bezsenność. Jadłam w nocy, pracowałam w dzień. [...] Dwie, trzy godziny snu i jazda. Siedziałam jak skamieniała, łzy płynęły same, nie potrafiłam nawet odpowiedzieć na pytanie: dlaczego? - mówiła w rozmowie ze “Zwierciadłem”.

ZOBACZ TAKŻE: Ukochana Marcina Hakiela została zapytana o Cichopek. Jej odpowiedzi zaskoczyły fanów

Czym obecnie zajmuje się Justyna Pochanke?

Justyna Pochanke po rezygnacji z pracy postanowiła skupić się na życiu prywatnym. Prezenterka podczas rozmowy z “Newsweekiem” wyjawiła, że choć niegdyś żyła w świecie reflektorów, obecnie nie zamierza wracać do pracy w telewizji.

Po roku od odejścia z TVN24 mogę uczciwie powiedzieć: nie brakuje mi reflektorów, mikrofonów, nigdy nie myślałam "zejdźcie z mojego miejsca". Nie zmienia to faktu, że wciąż się czuję dziennikarką - powiedziała Justyna Pochanke.