Rozrywka.Goniec.pl

East News

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Jan Paweł II został mocno skrytykowany przez byłego wokalistę jednego z najsłynniejszych pop-punkowych zespołów przełomu lat 80. i 90. - Dunstana Bruce'a z Chumbawamby. Gwiazdor nie żałował też ostrych słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego.

Jan Paweł II skrytykowany przez brytyjskiego punk-rockowca

Dunstan Bruce i jego dawny zespół Chumbawamba przez lata cieszył się ogromną popularnością na świecie, w tym również w Polsce. Niezapomniana pop-punkowa piosenka grupy, "Tubthumping" do dziś grana jest często w niemal każdej stacji radiowej.

W tym roku artysta przyjechał do kraju nad Wisłą jednak nie po to, by promować swoją muzykę, a film dokumentalny "I Get Knocked Down" inspirowany swoim życiem oraz spektakl. Udzielił również wywiadu Wirtualnej Polsce.

W rozmowie z brytyjskim pisarzem wyraźnie dało się zauważyć, że nie obca jest mu sytuacja polityczno-społeczna w Polsce. Zaskakiwał tym, jak wiele wie o naszym kraju. Przyznał też, że irytują go często spotykane tu pomniki Jana Pawła II .

- Kościół, obok władzy i wielkiego przemysłu, to kolejna bardzo silna instytucja, której z wielkim powodzeniem udaje się zawłaszczyć dyskurs i przekonywać ludzi do swoich kłamliwych poglądów. A Jan Paweł II bardzo długo stał na jej czele i udawało mu się wmawiać ludziom, że jest dobry, a wszystko, co robi, jest szlachetne i potrzebne - nie ukrywał Dunstan Bruce.

Były lider Chumbawamby o Jarosławie Kaczyńskim

- (...) pomniki tego człowieka drażnią mnie, ale rozumiem, czemu wciąż jest ich tak dużo - ta narracja, że Kościół dba o wszystkich ludzi, wciąż jest silna - dodał wokalista.

Dunstan Bruce zabrał też głos w sprawie rządów Jarosława Kaczyńskiego . Jego zdaniem, prezes PiS wykorzystuje naiwność społeczeństwa, które wierzy, że polityk wyzwolił je spod jarzma poprzedniej władzy, wyraźnie zdemonizowanej.

Muzyk stwierdził też, że ma on też skłonność do składania obietnic bez pokrycia, co nie przeszkadza już tak wyborcom, głównie dzięki medialnemu przekazowi, tworzonemu na zlecenie aparatu państwa.

- To, zdaje się, bardzo duży problem w Polsce, gdzie publiczne media są zawłaszczone przez partię rządzącą i pompują ludziom do głowy propagandę narzucaną przez władzę - ocenił Dunstan Bruce.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Jonathan Majors został aresztowany. Miał uderzyć i dusić kobietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jacek Murański po raz pierwszy od śmierci syna pojawił się przed kamerami. Uwagę przykuwa jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Dymna była bliska śmierci. Uratował ją cud, lekarze nie dawali jej żadnych szans
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Kurskich skończyła dwa lata. Nieoczekiwana podróż malca, Joanna Kurska zamieściła zdjęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]