Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Zwolnili prezenterów, a oglądalność leci na łeb na szyję. TVP w tarapatach
Patryk Idziak
Patryk Idziak 15.06.2024 09:31

Zwolnili prezenterów, a oglądalność leci na łeb na szyję. TVP w tarapatach

siedziba TVP
fot. Iberion

Gruntowne zmiany w uwielbianym przez widzów programie TVP spowodowały u jednych zachwyt, u innych niestety wręcz przeciwnie. Wynik oglądalności drastycznie spadł.

Zmiany w TVP powodem utraty widzów. "Pytanie na śniadanie" ze spadkiem

Niedawne rewolucje przeprowadzone w TVP, określane jako “czystki” kadrowe, sprawiły, że z uwielbianych programów zniknęli znani prowadzący. Szczególnie wstrząsająca mogła być informacja o zwolnieniu wszystkich dotychczasowych prezenterów programu “Pytanie na śniadanie”. Prace utracili wówczas m.in. Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, który jednak utrzymał się w TVP Sport, Aleksander Sikora, Izabella Krzan czy Tomasz Kammel.

"Pytanie na śniadanie" na przestrzeni lat prowadziły prawdziwe gwiazdy polskiego showbiznesu. Nowa ekipa to również znane nazwiska z ugruntowaną pozycją, wśród których znajduje się chociażby Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz. Niestety nowe pary prowadzących nie wszystkich zachwycają.

Afera z Nikolą Zalewskim. Influencer wysuwa mocne oskarżenia wobec piłkarza

"Pytanie na śniadanie" na drugim miejscu oglądalności

“Pytanie na śniadanie” według raportu Wirtualnych Mediów zajmuje drugie miejsce w rankingu oglądalności telewizji śniadaniowej. Wyprzedza je konkurencyjny program “Dzień dobry TVN”. 

Wymiana pozycji między tymi dwiema stacjami występuje dosyć regularnie, więc nie ma w tym nic zaskakującego, ale już wynik, jaki zanotował program TVP daje pole do dyskusji. "Pytanie na śniadanie" ogląda średnio 306 tys. widzów, a to spadek aż o 111 tys. w porównaniu z poprzednim okresem.

Nowi prowadzący to nie wszystko. Będą kolejne zmiany w TVP

Wiadomo już, że nie tylko obsada będzie stanowiła o zmianie. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami Kinga Dobrzyńska, szefowa programu, zapowiedziała, że po wakacjach widzowie zobaczą nową czołówkę i nowe studio. Zmieni się także jego wystrój. 

Pytanie na śniadanie” wprowadza nowe formaty i swoją świeżością ma zamiar zdobyć przychylność publiczności. Władze TVP nie przejmują się chwilowymi spadkami, dają czas widzowi na adaptację. 

Nowa siedziba programu tworzy się, budowana jest scenografia. Przeprowadzka nastąpi we wrześniu. Do tego czasu gotowe będą także nowa oprawa oraz czołówka, nad którymi trwają prace – mówiła Kinga Dobrzyńska.