Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje "ostatni polski bard". Budka Suflera przekazała tragiczne wieści
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 11.06.2024 19:42

Nie żyje "ostatni polski bard". Budka Suflera przekazała tragiczne wieści

Świeczki
Fot. canva.com

Nie żyje Michał Hochman. O śmierci ostatniego polskiego barda poinformował zespół Budka Suflera. To on jako pierwszy wykonał utwór “Konik na biegunach”. Muzyk miał 80 lat.

Nie żyje Michał Hochman

Informacja o śmierci słynnego muzyka pojawiła się na oficjalnym Instagramie Budki Suflera. Zespół był bowiem w bardzo dobry relacjach z Hochmanem. Według informacji zmieszczonych przez Teatr Żydowski w Warszawie piosenkarz odszedł wieczorem 9 czerwca w Nowym Jorku

9 czerwca 2024 r. wieczorem w Nowym Jorku umarł nasz piękny Przyjaciel, Michał Hochman, bard, muzyk, wrażliwy artysta, kolorowy ptak, czuły Człowiek - podał Teatr Żydowski w Warszawie.

Tak będzie wyglądał pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Przed śmiercią miała dwa życzenia

Budka Suflera żegna ostatniego polskiego barda

Wpis opublikowany przez zespół Budka Suflera oprócz informacji o śmierci zawierał także krótkie wspomnienie wokalisty oraz słowa pożegnania. Muzycy kultowego zespołu zwrócili uwagę na dorobek artystyczny Hochmana oraz jego pozytywną osobowość.

Odszedł Michał Hochman. Mówiono o nim Ostatni Taki Bard. I słusznie. Radosny, gościnny, kochający muzykę jak mało kto. Był częścią polskiej społeczności na całym świecie - rozpoczął się wpis.

ZOBACZ: Joanna Kurowska zabrała głos ws. zmarłej Kipiel-Sztuki. Wyjawiła prawdę o jej życiu

W poście zwrócono uwagę także na wyjątkowy kontakt między członkami zespołu a zmarłym. Podkreślono, że Hochman wielokrotnie był zapraszany na koncerty Budki Suflera, a także on sam zapraszał muzyków do Stanów Zjednoczonych.

Często zapraszaliśmy Michała na swoje koncerty. Pamiętne zwłaszcza są te w Sali Kongresowej w Warszawie. Często również my korzystaliśmy z Jego gościnności w USA - dodano.

Hochman jako pierwszy zaśpiewał "Konika na biegunach"

Mało kto pamięta, że to ostatni polski bard jako pierwszy rozsławił utwór “Konik na biegunach”. Według wielu to dzięki niemu piosenka stała się międzypokoleniowym szlagierem. Większość jednak pamięta głównie wersję w wykonaniu Urszuli.

Był artystą, który nie starał się za wszelką cenę zdobywać serca słuchacza. Do samego końca śpiewał i grał. Jego „Konik na biegunach” to wielopokoleniowy przebój - zakończono wpis na profilu Budki Suflera.

ZOBACZ: Smutne wyznanie siostry Kipiel-Sztuki. “Boję się pogrzebu”

Warto wspomnieć, że Hochman debiutował na scenie w wieku zaledwie 15 lat. Poza ostatnim bardem nazywany był również polskim Paulem Anką. Bezpośredni wpływ na początki jego kariery miał zespół Rhythm and Blues.