Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Adam Buksa strzelił gola na Euro 2024. Niedawno wziął ślub
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 16.06.2024 21:22

Adam Buksa strzelił gola na Euro 2024. Niedawno wziął ślub

Adam Buksa
fot. Instagram @adambuksa/CHRISTOPHE SIMON/AFP/East News

Adam Buksa podczas pierwszego meczu reprezentacji Polski na EURO 2024 strzelił upragnionego gola, czym wywołał lawinę radości wśród kibiców. A co wiemy o jego życiu prywatnym? Okazuje się, że piłkarz na krótko przed wyczerpującymi meczami wziął ślub.

Polska na EURO 2024

W niedzielę 16 czerwca reprezentacja Polski zagrała swój pierwszy mecz na EURO 2024, a ich przeciwnikami zostali Holendrzy. Walka o wygraną była zacięta i pełna zwrotów akcji, a piłkarze robili wszystko, co w ich mocy, by to spotkanie stało się na długo niezapomnianym wydarzeniem. Na pewno postarał się o to Adam Buksa, który w 17. minucie zdobył bramkę. 

Jego wyczyn spotkał się z ogromną reakcją kibiców, którzy niemal natychmiast zaczęli wiwatować i cieszyć się z osiągnięcia młodego piłkarza. Niestety pomimo usilnych prób naszej reprezentacji nie udało się powtórzyć tego wyczynu, przez co pierwsze spotkanie naszej reprezentacji na EURO 2024 zakończyło się wynikiem 2:1 dla Holendrów.

Gwiazdor disco polo został dziadkiem w wieku 38 lat. Niedawno urodziło mu się dziecko

Adam Buksa na krótko przed EURO 2024 ożenił się z piękną Aleksandrą

W ostatnim czasie Adam Buksa zdecydowanie wiele miał na głowie. Młody sportowiec nie tylko zawzięcie trenował do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, ale również zadbał o swoje życie prywatne. Jak możemy wywnioskować z jego profilu na Instagramie, na krótko przed sportowym wydarzeniem ożenił się - do ożenku doszło 31 maja.

Przed dwoma tygodniami w sieci pojawił się uroczy kadr ze ślubu piłkarza z ukochaną. Sportowiec zamieścił zdjęcie, na którym widać, jak świeżo poślubionym małżonkom uśmiech nie schodzi z twarzy. Tego dnia pan młody postawił na klasykę, zakładając ciemny garnitur, przez co uwaga gości mogła zapewne skupić się na pannie młodej. Wybranka Adama Buksa zdecydowała się na białą i okazałą kreację, bogato zdobioną wzorzystymi falbanami, zaś w dłoni trzymała bukiet z jasnych kwiatów. 

ZOBACZ TAKŻE: Afera z Nikolą Zalewskim. Influencer wysuwa mocne oskarżenia wobec piłkarza

Kim jest żona Adama Buksy?

Adam Buksa od przeszło sześciu lat związany jest z Aleksandrą Zębalą. Kim zatem jest jego wybranka? Studiowała na Uniwersytecie Gdańskim, po czym kontynuowała studia magisterskie na kierunku E-biznes w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła również psychologię w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Ponadto ma doświadczenie w modelingu, a także jest miłośniczką podróży.