Rozrywka.Goniec.pl > Ksiądz

Ksiądz

Rafał Kołsut Ziarno
25.11.2023 12:52 Występował w "Ziarnie" jako Dyzio. Dziś jest antyklerykałem, wyjawił kulisy programu

Rafał Kołsut swój udział w katolickim programie "Ziarno" rozpoczął już od najmłodszych lat i dorastał na oczach widzów. Dlaczego dorosły dziś mężczyzna nie wspomina tej dziecięcej przygody najlepiej i należy do krytyków Kościoła Katolickiego? Na takie poglądy znaczący wpływ miało nie tylko to, co działo się na planie, ale także… spotkanie z papieżem Janem Pawłem II. Dlaczego?

Michał Woźnicki
20.11.2023 21:17 Wstrząsające kazanie polskiego księdza. Wprost porównał kobietę do... KONIA

Kontrowersyjny wielkopolski ksiądz Michał Woźnicki podczas kazania przekazał wierzącym, w jaki sposób mężczyźni powinni traktować kobiety. Padły niecodzienne porównania, a sam duchowny niemal wprost zachęcał... do bicia kobiet. W szokujących słowach uzasadnił przemoc wobec żon.

Ksiądz
17.11.2023 21:36 Ciało Chrystusa było wszędzie. Podczas mszy ksiądz zrobił coś niebywałego, wierni zamarli z przerażenia

Nawet podczas mszy mogą wydarzyć się niespodziewane momenty, o których nawet byśmy nie pomyśleli, że mogą w ogóle mieć miejsce. Tuż przed rozdaniem komunikantu zdarzył się pewien wypadek, musiały interweniować inne osoby.

ksiądz
15.11.2023 16:34 W TAKIM stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb noworodka. "Wezwaliśmy policję"

Do skandalicznego zachowania księdza doszło 13 listopada na cmentarzu w Garczegorzu w gminie Nowa Wieś Lęborska. Wówczas odbył się pogrzeb zmarłego noworodka. To, w jakim stanie ksiądz pojawił się na miejscu, bez zbędnych subtelności skomentowali parafianie, którzy wezwali policję. Ze szczegółami opisali też całą zatrważającą sytuację. Jak zareagowała kuria?

Trumna
15.11.2023 09:15 Straszne! Ksiądz zniszczył pogrzeb małego dziecka. Świadkowie mówią wprost: "ledwo trzymał się na nogach"

Czy może być dla rodzica coś gorszego niż śmierć własnego dziecka? Okazuje się, że pogrzeb, który jest już i tak ogromnie trudnym wydarzeniem, przepełnionym bólem i rozpaczą, można zniszczyć jeszcze bardziej. Wszystkiemu miał być winny ksiądz i jego skandaliczne zachowanie podczas ceremonii.

Były ksiądz Maciej i jego żona Karolina
07.11.2023 22:17 Wszyscy łapią się za głowę, jak mogło do tego dojść?! Ksiądz zakochał się w uczennicy. Zdecydował się na poważny krok

Maciej to były ksiądz, który udzielał niegdyś lekcji religii w liceum. To właśnie tam spotkał swoją przyszłą żonę. Choć podobnie historie nie zdarzają się często, to były katecheta chętnie dzieli się historią swojego związku w mediach społecznościowych. To właśnie tam opisał początki znajomości z Karoliną i to, jak obecnie wygląda ich relacja.

Ksiądz Paweł Potoczny
23.10.2023 17:16 Takich słów księdza nikt się nie spodziewał. Wyjawił, jak wygląda jego życie uczuciowe

Ksiądz Paweł Potoczny jest duchownym, który na tle tych, których widujemy na co dzień, wyróżnia się czymś szczególnym. Proboszcz greckokatolickiej parafii św. Mikołaja w Cyganku/Żelichowie na Żuławach Wiślanych opowiedział o swoim życiu uczuciowym, które znacznie odbiega od tego, które miewa większość duchownych.

Halloween ksiądz
22.10.2023 20:32 To straszne! Ksiądz rzucił się na dekoracje wykonane przez dzieci. Prawie nic z nich nie zostało

Halloween jest dla wielu dzieci okazją do różnych zabaw, a także przygotowywania lampionów i ozdób. Wydawałoby się, że w tych niewinnych aktywnościach nie ma nic zdrożnego. Innego zdania był ksiądz, który postanowił zamienić radość pociech w smutek, pod osłoną nocy niszcząc zrobione przez nie dynie z wyciętymi i podświetlonymi wzorami. Domyślacie się, jaką motywował swoje niecne działania?

Grób
21.10.2023 14:35 Pod żadnym pozorem nie stawiaj tego na grobie, ksiądz ostrzega. Wierni powinni o tym pamiętać

Wszystkich Świętych tuż-tuż, więc warto zaopatrzyć się nie tylko w znicze i chryzantemy, ale także pewną interesującą wiedzę. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie rzeczy, które stawiamy na grobach, są odpowiednie. A przynajmniej tak uważa ksiądz, który swoją poradą wywołał w sieci istną burzę komentarzy.

Czy można zakochać się w księdzu?
20.10.2023 20:08 "Czy można zakochać się w księdzu?" Odpowiedź duchownego nie pozostawia wątpliwości! Poważnie?

Ksiądz Sebastian Kosecki to jeden z duchownych, którzy chętnie działają nie tylko w kościele, ale również w sieci. Ostatnio otrzymał od internautki niecodzienne pytanie dotyczące uczuć. Odpowiedź młodego sługi bożego była zdecydowanie wyczerpująca.

Halloween, ksiądz
19.10.2023 17:12 Obchodzenie Halloween to grzech? Zaskakująca reakcja księdza, wierni nie mają już wątpliwości

Wielkimi krokami zbliża się kontrowersyjne, choć tak bardzo lubiane przez dzieci i młodzież święto, a mianowicie Halloween. Budzi ono wiele sprzecznych emocji, ponieważ u innych wywołuje radość na twarzach, a u innych sieje zgorszenie. Wiadomo, jakie podejście ma do tego święta Kościół Katolicki.

Zapytano księdza o najczęstsze grzechy spowiedników.
12.10.2023 07:42 Zapytano księdza o najczęstsze grzechy spowiedników. Duchowny powiedział wprost, internauci aż wstrzymali oddech

Ksiądz Piotr Jarosiewicz swoje posłannictwo wypełnia nie tylko w lokalnej parafii, ale także w Internecie. Nie ma wątpliwości, że to właśnie tam anonimowi internauci zadają mu najbardziej wymagające pytania. Popularny duchowny został bowiem spytany o to, co ludzie najczęściej mówią podczas spowiedzi. Odpowiedź księdza nie pozostawia wątpliwości.

Małżeństwo, ksiądz
11.10.2023 10:19 Co dzieje się z małżeństwem po śmierci? Strasznie przykre. Słowa księdza nie pozostawiają złudzeń

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, który prężnie działa na TikToku, wyjaśnił swoim obserwatorom, co dokładnie dzieje się po śmierci z małżeństwem. Jego słowa były bardzo zaskakujące. Okazało się, że w tym temacie nie każdy ma odpowiednie kompetencje i wystarczającą wiedzę, by móc wyjaśnić to zagadnienie. 

Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? Ksiądz wyjawił zaskakującą prawdę, wierni będą w szoku
09.10.2023 20:01 Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? Ksiądz wyjawił zaskakującą prawdę, wierni będą w szoku

Czy kremacja ciała uniemożliwia zmartwychwstanie? To pytanie wciąż wzbudza żywe dyskusje, dlatego użytkownicy TikToka postanowili poszukać odpowiedzi u ulubionego i niebojącego się tematów tabu księdza. Duchowny Sebastian Picur zgłębił temat, a swoją reakcją sprowokował internautów do komentarzy. 

Jako pierwsza Polka została biskupką:  "Chcę wspierać mniejszości". Ma aż trzy parafie
05.10.2023 11:19 Jako pierwsza Polka została biskupką: "Chcę wspierać mniejszości". Ma aż trzy parafie

Ks. Paulina Hławiczka-Trotman jest pierwszą polską biskupką. Historia duchownej Luterańskiego Kościoła w Wielkiej Brytanii pełna jest determinacji i wyrzeczeń, jednak dzięki pracowitości udało jej się osiągnąć cel, który do niedawna wydawał się nierealny. Biskupka Paulina Hławiczka-Trotman szczerze o swojej drodze ku kapłaństwu.

Piotr Jarosiewicz
29.09.2023 18:16 Ksiądz pokazał nagranie z imprezy. Zakonnice zawładnęły parkietem

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, to jeden z duchownych, którzy Słowo Boże głoszą nie tylko w kościele, ale prężnie działają w social mediach i zachęcają internautów do zbliżenia się do wiary. Robi to w sposób nienachalny, często uroczy i śmieszny, dzięki czemu nie odstrasza nikogo, jednocześnie zyskując duże zainteresowanie. Tym razem ksiądz zamieścił nagranie z imprezy, na której miał okazję być. Uwiecznił, jak siostry zakonne zawładnęły parkietem.

Michał Piróg
27.09.2023 10:31 Michał Piróg w ostrych słowach o orgii księży na plebanii. "Zrzuć sutannę. Nie obrażaj milionów Polaków"

Michał Piróg zabrał głos w sprawie skandalu z udziałem księży na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Zwrócił się do nich z dobitnym apelem, by zrezygnowali z profesji, którą się trudnią i zrzucili sutannę. - Teraz jesteście wstydem i bólem, ale możecie to naprawić, jeszcze nie jest za późno… - napisał w mediach społecznościowych. 

ksiądz Michał Woźnicki
26.09.2023 11:12 Porażające słowa duchownego. Mówił o dzieciach poczętych w wyniku przestępstwa

W dalszym ciągu ksiądz Michał Woźnicki zaskakuje. Kontrowersyjny duchowny postanowił wypowiedzieć się na temat kobiet oraz poruszył kwestię dzieci poczętych w wyniku gwałtu. Okazało się, że ksiądz ma bardzo nieoczywiste podejście do tego trudnego tematu. Internauci są zdecydowanie oburzeni jego słowami.

Ksiądz Sebastian Picur
14.09.2023 09:56 Jaka jest zaleta życia w celibacie? Ksiądz z TikToka rozśmieszył internautów

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych duchownych pełniących swoją misję nie tylko lokalnie, ale także w sieci. Porusza tematy ważkie, ale czasem internauci zadają mu również mniej poważne pytanie. Odpowiedź a jedno z nich wprawiła użytkowników TikToka w doskonały humor. Co według kapłana jest największą zaletą życia w celibacie?

Chipsy
12.09.2023 12:17 Bekonowe chipsy schrupane w piątek to grzech? Ksiądz odpowiada

Piątek to ten dzień tygodnia, w którym katolicy wstrzymują się od spożywania mięsnych dań. Czy ta surowa niczym tatar zasada obowiązuje także w przypadku chipsów bekonowych? Ksiądz Sebastian Picur znany jako "ksiądz z TikToka" podjął się odpowiedzi na to pytanie, a internauci w swoim stylu to skomentowali. 

Morskie Oko
10.09.2023 11:36 Powiedział księdzu "dzień dobry" na górskim szlaku. Tej reakcji się nie spodziewał

Tradycja nakazuje, by będąc na górskim szlaku z każdym mijanym wędrowcem pozdrowić się miłym "dzień dobry". Co powiedzieć w przypadku, gdy taką osobą jest ksiądz? Pewien turysta opowiedział o sytuacji, jaka napotkała go na wysokościach. Niestety, nie stawia przedstawicieli Kościoła Katolickiego w najlepszym świetle. Jak skomentował to popularny w mediach społecznościowych kapłan?

Ksiądz i młoda para w kościele
02.09.2023 16:53 Ich ślub przejdzie do historii. Wszystko przez to, co zrobił ksiądz

Ksiądz podczas ślubnych nabożeństw zazwyczaj jest ostatnią osobą, po której można spodziewać się jakichś zaskakujących ruchów. Pewien duchowny postanowił odejść od tego utartego schematu i dla pary młodej przygotował coś wyjątkowego. Zakochani, a także obecni w kościele wierni, doznali szoku. 

chrzest święty
20.08.2023 07:53 Ksiądz został zapytany o przesąd. "Jest straszny"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz aktywnie działa w mediach społecznościowych, chętnie odpowiadając na pytania internautów dotyczące wiary czy sakramentów. Ostatnio pewna kobieta zapytała go, czy będąc w stanie błogosławionym może zostać matką chrzestną. Co odpowiedział?

para młoda/ksiądz
01.08.2023 15:12 Zapytał księdza o jedną ze ślubnych tradycji. Duchowny wprost powiedział, czy to grzech

Często narzeczeni są zdecydowani na to, by zawrzeć związek małżeński w kościele i robią imprezę z pompą, pełną różnych tradycji. Internauta postanowił zapytać jednego z księży o to, czy obrzucanie pary młodej monetami jest grzechem. Duchowny bez zastanowienia mu odpowiedział.

Mężczyzna przy stole
31.07.2023 16:15 Bycie singlem to grzech? Odpowiedź księdza zaskoczyła internautów

Nie trzeba już ukradkiem pukać do drzwi plebanii, by zadać księdzu egzystencjonalne pytanie. Z większą śmiałością można to zrobić anonimowo na TikToku, a odpowiedź duchownego będzie fachowa i wyczerpująca. Jeden z internautów zapytał zatem wprost - czy bycie singlem to grzech? Takiej reakcji księdza raczej się nie spodziewał. 

Jurek Owsiak
24.07.2023 22:40 Jurek Owsiak dostał list od księdza. Poruszające słowa dla Polaków

Jurek Owsiak jako założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie cieszy się w środowisku Kościoła Katolicka jednomyślną opinią. Część księży należy do jego zagorzałych oponentów, inni zaś gorliwie popierają zainicjowaną przez niego działalność charytatywną. Jeden z duchownych wzburzony obecną sytuacją w Polsce postanowił napisać szczery list do Jurka Owsiaka. Treść właśnie ujrzała światło dzienne.

Tomasz Zubilewicz
19.07.2023 21:04 Tomasz Zubilewicz zamierzał zostać księdzem! Dlaczego porzucił ten plan?

Zanim Tomasz Zubilewicz trafił do telewizji i został znanym pogodynkiem, parał się różnymi pracami i dużo eksperymentował, jeżeli chodzi o jego życie zawodowe. Zdobywał doświadczenie m.in. jako nauczyciel, ucząc geografii i religii. W pewnym momencie chciał nawet zostać księdzem. 

młoda para
05.06.2023 15:33 Nieprawdopodobne, jakiej opłaty zażądał ksiądz. Gdy zaprotestowała, rzucił jej stówą w twarz. "Masz, cyganko"

Opłaty za ślub są już normą. Niestety kwoty, które potrafią zażądać księża, potrafią zwalić z nóg. Przekonała się o tym jedna z internautek, która zapłaciła horrendalną cenę za sakrament małżeństwa. Przy próbach żmudnej negocjacji doszło do ostrej wymiany słów. Młodzi byli oburzeni.