Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Porażające słowa duchownego. Mówił o dzieciach poczętych w wyniku przestępstwa
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.09.2023 11:12

Porażające słowa duchownego. Mówił o dzieciach poczętych w wyniku przestępstwa

ksiądz Michał Woźnicki
screen YouTube @W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka

W dalszym ciągu ksiądz Michał Woźnicki zaskakuje. Kontrowersyjny duchowny postanowił wypowiedzieć się na temat kobiet oraz poruszył kwestię dzieci poczętych w wyniku gwałtu. Okazało się, że ksiądz ma bardzo nieoczywiste podejście do tego trudnego tematu. Internauci są zdecydowanie oburzeni jego słowami.

Ksiądz Michał Woźnicki i jego kontrowersyjne wypowiedzi

Ksiądz Michał Woźnicki już od dłuższego czasu wzbudza ogromne kontrowersje poprzez swoje zaskakujące wypowiedzi. W sieci możemy znaleźć wiele filmów, na których nagrane są fragmenty kazań wygłaszanych przez duchownego. Porusza on w nich ważne tematy społeczne oraz aktualności dziejące się w kraju, jednak jego słowa nie do wszystkich słuchaczy trafiają.

Podczas jednej ze swoich wypowiedzi ksiądz Michał Woźnicki zaatakował także Marylę Rodowicz oraz Beatę Kozidrak, nazywając je “podstarzałymi, spruchniałymi matronami”.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Kontrowersyjny ksiądz atakuje kobiety

Tym razem ksiądz Michał Woźnicki postanowił wypowiedzieć się na temat roli kobiet w naszym społeczeństwie. Zachęciły go do tego zbliżające się wielkimi krokami wybory parlamentarne. Duchowny podczas swojego kazania poruszył kwestię plakatów krytykujących partię rządzącą.

- Gdzie szukać użytecznych idiotów? No, wśród kobiet. W Polsce prawa wyborcze w międzywojennej otrzymały niewiasty. Wydaje się wtedy, który polityk jest bardziej boży (...) od razu by kobiety na niego głosowały - stwierdził były salezjanin.

Ksiądz Michał Woźnicki w kontrowersyjnych słowach o dzieciach poczętych w wyniku gwałtu

Duchowny powiedział również, że politycy zdecydowanie grają na emocjach głównie w kwestii ciąży. Wyraźnie oburzył go fakt, że kobiety uważają, że dziecko, które noszą pod sercem, jest ich wyłączną własnością. Poruszył również temat aborcji.

- To są takie insynuacje pod adresem, że to jest moje. Czyli jak jestem w stanie błogosławionym i mam dziecko, to mogę dać sobie to dziecko wyskrobać, bo to jest moje - powiedział ksiądz.

Te rozważania były poprzedzone najbardziej szokującymi i kontrowersyjnymi wypowiedziami, które padły podczas tego kazania. W dalszej części były salezjanin poruszył temat dzieci, które zostały poczęte w wyniku gwałtu. Ksiądz Michał Woźnicki powiedział wówczas, że pojawiają się ono wyjątkowo rzadko, ponieważ o to dba sam Bóg.

- Zasadniczo biologia tak działa, że dzieci z gwałtu się poczyna bardzo malutko. Pan Bóg tak chroni kobiety. Kiedyś czytałem takie opracowanie naukowe, że to jest ułamek procenta, że w wyniku gwałtu powstanie życie - padło z ust duchownego.

Tagi: Ksiądz