Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Tylko 15 proc. ludzi potrafi rozwiązać tę zagadkę szybciej niż w 20 sekund
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 07.05.2024 14:50

Tylko 15 proc. ludzi potrafi rozwiązać tę zagadkę szybciej niż w 20 sekund

Pies, zagadka
Fot. dimajadid.net

Ludzki mózg jest niesamowity, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzieli to już w XIX wieku, tworząc zagadki mające oszukać ten niezwykły organ. Tak było m.in. ze słynnym obrazkiem ukazującym psa. Tylko 1% ludzi jest w stanie dostrzec na nim coś więcej. Sprawdź, czy należysz do tego grona. 

Ludzki umysł to potęga

Mocy ludzkiego umysłu nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nie każdy jednak wie, że ten wyjątkowy organ podobnie jak mięśnie wymaga od czasu do czasu treningu. Ci, którzy o tym wiedzą często sięgają po m.in. krzyżówki, które mają na celu trenować naszą skarbnicę wiedzy. O tym, jak to robić wiedzieli już setki lat temu, tworząc liczne zagadki. Tak było właśnie z wyjątkowym obrazem psa, który powstał w XIX wieku.

Nie żyje Jacek Zieliński. Współzałożyciel Skaldów miał 77 lat

Zagadka z XIX wieku

Słynną zagadkę na swoim portalu udostępniło dimajadid.net. Na obrazku zaobserwować możemy psa, ale nie tylko. Jedynie 1% populacji jest w stanie zauważyć, co jeszcze kryje się na starym rysunku. Odpowiedź może wielu zaskoczyć.

small_pies_zagadka_Easy_Resize_com_1_44fc2f4e31.jpg

ZOBACZ: Nie żyje legenda polskiej muzyki. Rodzina potwierdziła tragiczne informacje

Pierwotnie łamigłówka powstała ponad 100 lat temu i została opublikowana przez jeden z amerykańskich magazynów. Mimo upływu wielu lat i coraz lepszej technologii wiele osób dwoi się i troi, aby rozwiązać tę XIX wieczną zagadkę. Tobie się udało?

Co widać oprócz psa?

Odpowiedź może wielu zaskoczyć. Oprócz psa na obrazku możemy zauważyć jego właściciela. Profil postaci staje się widoczny dopiero po przekręceniu obrazka. Gdy przechylimy głowę, okazuje się, że ucho zwierzęcia to kapelusz wspomnianego mężczyzny.

thumbnail_piez_zagadka_2_Easy_Resize_com_7f4f9d65e7.jpg

ZOBACZ: Rodzice dzieci komunijnych przechodzą samych siebie. “Byłam w ciężkim szoku”

Zagadka pokazuje, że mimo trwającej ewolucji nasz mózg ciągle może stać się ofiarą tego typu łamigłówek. Ponadto jedynie 1 na 100 osób jest w stanie bez podpowiedzi odnaleźć ukrytą postać. Koniecznie pokaż bliskim i znajomym rysunek i sprawdź, czy należą do wyjątkowego 1% ludzkości. 

Źródło: dimajadid.net

Tagi: zagadka pies test