Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Jacek Zieliński. Współzałożyciel Skaldów miał 77 lat
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 06.05.2024 20:27

Nie żyje Jacek Zieliński. Współzałożyciel Skaldów miał 77 lat

Świeczka
fot. stockgiu z Freepik

Nie żyje Jacek Zieliński - muzyk, współtwórca zespołu Skaldowie. Miał 77 lat. Informację o jego śmierci przekazała Piwnica Pod Baranami.

Nie żyje Jacek Zieliński

Smutną informację o śmierci Jacka Zielińskiego przekazano za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku Piwnicy Pod Baranami. Pożegnano go w krótkich, lecz pełnych emocji słowach. Informacja ta pojawiła się w poniedziałek 6 maja tuż po godzinie 19.

Zmarł Jacek Zieliński, wielki polski artysta - współtwórca Skaldów - ale również nasz wielki Przyjaciel i kompozytor - możemy przeczytać.

Tyle Rutkowski włożył do komunijnej koperty. Pavlović aż się roześmiała

Kim był Jacek Zieliński?

Jacek Zieliński przyszedł na świat 6 września 1946 roku w Krakowie. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec, a następnie studiował w klasie altówki w Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie. Był współtwórcą grupy Skaldowie. Do zespołu dołączył w 1965 roku. Był wokalistą, skrzypkiem, trębaczem, a także kompozytorem oraz aranżerem. Wraz ze Skaldami nagrał kilkanaście płyt.

Występował również jako solista. Pojawił się w 1967 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór “Dzień niepodobny do dnia”, a także w duecie z Łucją Prus, śpiewając "W żółtych płomieniach liści.

Jacek Zieliński prywatnie od 1971 roku był żonaty z Haliną. Małżonkowie czekali się narodzin dwójki dzieci: syna Bogumiła oraz córki Gabrieli. Był młodszym bratem Andrzeja Zielińskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Zapytali Miszczaka o Kaźmierską. Jego reakcja mówi wszystko

Nie żyje Jacek Zieliński

Jacek Zieliński za swoje zasługi dla polskiej kultury został wielokrotnie nagradzany. Artysta w 2006 roku otrzymał Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w 2014 za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Śmierć Jacka Zielińskiego poruszyła rodzimych artystów, m.in. Krzysztofa Cugowskiego. Piosenkarz zamieścił w sieci poruszający wpis.