Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? Ksiądz wyjawił zaskakującą prawdę, wierni będą w szoku
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 09.10.2023 20:01

Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? Ksiądz wyjawił zaskakującą prawdę, wierni będą w szoku

Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? Ksiądz wyjawił zaskakującą prawdę, wierni będą w szoku
Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? Fot. Pexels / TikTok @ks.sebastianpicur

Czy kremacja ciała uniemożliwia zmartwychwstanie? To pytanie wciąż wzbudza żywe dyskusje, dlatego użytkownicy TikToka postanowili poszukać odpowiedzi u ulubionego i niebojącego się tematów tabu księdza. Duchowny Sebastian Picur zgłębił temat, a swoją reakcją sprowokował internautów do komentarzy. 

Ksiądz Sebastian Picur odpowiedział na trudne pytanie o kremacji

Katolicy wierzą, że dusza człowieka po śmierci wędruje do nieba, piekła lub czyśćca, zależnie od  życiowych poczynań. W religii chrześcijańskiej uznaje się również, że zmarli w razie końca świata mogą zmartwychwstać. Właśnie ten fakt budzi najwięcej wątpliwości, bo w przypadku kremacji trudno to sobie wyobrazić.

Okazuje się jednak, że tych słów nie można traktować nazbyt dosłownie, a dogmaty mają w sobie dużą symbolikę. Co zatem Biblia mówi na temat kremacji? Wyjaśnień podjął się popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur. Tak kwestia kremacji i zmartwychwstania wygląda z jego perspektywy.

Ksiądz pokazał nagranie z imprezy. Zakonnice zawładnęły parkietem

Czy kremacja ciała po śmierci oznacza, że ciało nie zmartychwstanie?

Ksiądz Sebastian Picur postarał się w przystępny sposób wytłumaczyć zagwozdkę, która ciekawiła użytkowników sieci. Opublikował nagranie, na którym poruszył tematy związane ze śmiercią i kremacją zwłok. 

A jak będzie z tymi, którzy są skremowani? - zagaił jeden z internautów. 

Ksiądz Sebastian Picur odpowiedział, posiłkując się cytatem z Pisma Świętego. Czy zatem ciała, które poddane są kremacji, mogą zmartwychwstać?

Pewną odpowiedź znajdujemy u proroka Ezechiela. "I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha" - zamieścił ksiądz na TikToku. 

Interpretacji tych słow w mig podjęli się zaintrygowani obserwujący.

Ksiądz wyznał, czy kremacja uniemożliwia zmartwychwstanie. Internauci komentują

Wierni w sekcji komentarzy podzielili się swoimi wnioskami dotyczącymi słów księdza. Niemal jednomyślnie uznali, że kremacja ciała nie może być grzechem, bo do nieba nie idzie ciało, a jedynie dusza. Kremacja zwłok nie jest zatem żadną przeszkodą w zmartwychwstaniu. 

  • To brzmi jak magia. Ciężko to pojąć. Ja muszę zobaczyć, aby uwierzyć.
  • Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
  • Warto pamiętać też o słowach “z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”.
  • Ma ksiądz cierpliwość, żeby to tłumaczyć. Dla mnie sprawa była jasna" - czytamy na TikToku. 

Jak postrzegacie wciąż kontrowersyjną kwestię kremacji?