Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Jaka jest zaleta życia w celibacie? Ksiądz z TikToka rozśmieszył internautów
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 14.09.2023 09:56

Jaka jest zaleta życia w celibacie? Ksiądz z TikToka rozśmieszył internautów

Ksiądz Sebastian Picur
kadr z filmu na kanale YouTube @Parafia Piotra Jana - Krosno

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych duchownych pełniących swoją misję nie tylko lokalnie, ale także w sieci. Porusza tematy ważkie, ale czasem internauci zadają mu również mniej poważne pytanie. Odpowiedź a jedno z nich wprawiła użytkowników TikToka w doskonały humor. Co według kapłana jest największą zaletą życia w celibacie?

Ksiądz z TikToka mierzy się z pytaniami internautów

Ksiądz Sebastian Picur z jednej z podkarpackich parafii oprócz odprawiania mszy w kościele, modli się z widzami na żywo w mediach społecznościowych. Czyta im Ewangelię i rozprawia na najbardziej intrygujące pytania dotyczące wiary. 

Otwartość i bezpośredniość sprawia, że widzowie proszą go także o porady w kwestiach, o które o wiele trudniej byłoby spytać duchownego osobiście. Kilka dni temu wyjawił, czy chrupanie bekonowych chipsów w piątek to grzech, teraz zaś zmierzył się z trudnym pytaniem dotyczącym celibatu. Trzeba przyznać, że z tej niewygodnej zagwozdki popularny katolicki tiktoker wybrnął koncertowo. Co odpowiedział?

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Największa zaleta życia w celibacie? Ksiądz wyjaśnił

Ksiądz Sebastian Picur podszedł to kwestii celibatu w humorystyczny sposób. Nie zamierzał opowiadać obserwującym o historii tego kościelnego prawa, a zamiast tego skwitował tę kwestię największej zalety celibatu krótko i dosadnie.

- Jaki to jaka? Brak teściowej - z uśmiechem na twarzy wyjawił, jednocześnie pozdrawiając wszystkie teściowe. Internauci błyskawicznie powiedzieli, co o tym myślą. 

Ksiądz rozradował internautów. "To ja rozumiem"

Ksiądz Sebastian Picur został doceniony za luźne podejście, a w sekcji komentarzy nie szczędzono mu pochwał. Podkreślono, że nie każdy ksiądz może pochwalić się takim poczuciem humoru. 

"To się księdzu udał żarcik", "Czemu ksiądz ciągle z tą teściową. Biedne teściowe", "Taki ksiądz to ja rozumiem", "Ale ksiądz wybrnął, nie ma to tamto", "Humorek dopisuje, to pewnie dlatego, że ksiądz nie ma teściowej" - czytamy na TikToku. Was również rozbawiła ta lekka odpowiedź księdza Sebastiana Picura?

Źródło: TikTok @ks.sebastianpicur