Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Na lekcji religii zadał zaskakujące pytanie. Ksiądz nie mógł tego przewidzieć
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 25.03.2023 13:03

Na lekcji religii zadał zaskakujące pytanie. Ksiądz nie mógł tego przewidzieć

Lekcja w szkole
Pinterest / Tiktok @ks.sebastianpiciur

Jedna z lekcji religii upłynęła nieco inaczej, niż zazwyczaj. Uczniowie ożywili się po tym, jak jeden z nich zadał księdzu nietypowe pytanie. Kapłan zupełnie się tego nie spodziewał, jednak spróbował wybrnąć z trudnej sytuacji. O całym zdarzeniu opowiedział na TikToku. Co tak ciekawiło dociekliwego młodzieńca?

Ksiądz Sebastian Picur gwiazdą TikToka

TikTok to platforma, na której każdy może stać się internetowym twórcą i szybko zdobyć popularność. Do tego grona zaliczają się również duchowni, wśród których prym wiedzie ks. Sebastian Piciur z Krosna. To właśnie on naucza o wierze, modli się podczas transmisji na żywo i odpowiada na niewygodne pytania młodzieży. Zaskarbił sobie uznanie wirtualnej społeczności m.in. tańcem z Roksaną Węgiel jednak na sielankowym wizerunku księdza-infuencera pojawiła się też rysa za osobliwy sposób, w jaki próbował bronić Jana Pawła II.

Abstrahując od wcześniejszych perypetii popularnego księdza, swoje posłannictwo pełni on także w jednej z lokalnych szkół. To właśnie tam usłyszał pytanie, którego dotąd jeszcze nikt mu nie zadał. Czy zaszczycił je odpowiedzią?

Ironiczny żart sponsora reprezentacji Polski po blamażu z Czechami

Uczeń zadał księdzu nietypowe pytanie

Ksiądz na TikToku zdążył się przyzwyczaić, że młodzież (i nie tylko) jest zainteresowana wiedzą na temat kapłaństwa i religii. Co usłyszał od swojego podopiecznego? Uczeń zadał krótkie pytanie: - Czy księdza tato mówi do księdza per ojcze?

Kilkanaście osób siedzących w ławkach, a teraz także niemal 650 tysięcy widzów, czekało na odpowiedź księdza na to osobiste pytanie. Okazało się, że rodzice kapłana mówią do niego po imieniu (odpowiedź znajduje się w sekcji komentarzy pod nagraniem).

 

Uczeń zadał trudne pytanie księdzu. Internauci komentują

Niektórzy obserwujący nie kryli zdziwienia, a inni rozbawienia. "Takich ciekawych pytań jest zapewne więcej, Fajnie, że księdza można o wszystko spytać", “Ostatnio klasa mojego syna spytała, czy ma esse. Odpowiedział, że nie”, "Moi koledzy pytali o to mojego księdza. Powiedział, że zależy kiedy, ale częściej ojciec mówi do niego po imieniu", "Ciekawe pytanie. Trochę zabawne, że akurat to interesuje dzieci na lekcji religii", “Szacun dla księdza za poczucie humoru” - pisali fani księdza Sebastiana Piciura na TikToku.

Źródło: TikTok @ks.sebastianpiciur